modnar

Ztratím status studenta, pokud ukončím studium na VŠ, ale budu chtít nastoupit na jinou VŠ?

Dobrý den,
v květnu končí letní semestr a začnou zkoušky. Já nebudu na zkoušky připuštěn, neboť nedostanu k předmětům zápočet. Kdy mě škola vyhodí? Vyhodí mě již v květnu, nebo až na konci letního semestru, tj. 31. srpna?
Chtěl bych přestoupit na jinou VŠ, a rád bych si ponechal status studenta. Pokud studium bude ukončené v květnu, a zápis do studia na novou VŠ bude v červenci nebo v srpnu, budu muset zkontaktovat úřad práce? Ztratím status studenta přesto, že chci přestoupit?
Díky za odpovědi.

Odpovědi
da ny

Ke kterému dnu ukončí VŠ Vaše studium netuším. Ptejte se na studijním
oddělení, ne nás. Potvrzení o studiu Vám škola vydá pravděpodobně až v říjnu.
Datum zápisu ke studiu je bezvýznamné. Zapsaný student nemusí v říjnu/září nastoupit ke studiu.
Nějaký měsíc, týdny Vám zřejmě „utečou“.
Zákon o státní sociální podpoře a o zdravotním pojištění vychází z jiných termínů, než zákon o VŠ a školský zákon.
https://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/sta­tus-studenta-2021-do-kdy-jste-studenty-po-ma

autacek

Pokud studium neukončíš sám, resp. tě oficiálně nevyhodí, skončí až tím, kdy nesplníš podmínky pro zápis do dalšího ročníku.

Dochy

Mrkni na tohle:
https://orange­academy.cz/clan­ky/status-studenta/
https://studen­t.finance.cz/523958-konec-status-studenta-po-vysoke-skole/#Status%20stu­denta%206

Podle jednoho budeš mít statut studenta ještě další kal. měsíc po vyloučení, podle druhého jej ztrácíš k datu uvedenému na rozhodnutí o vyloučení. Nicméně zdravotní poj. se platí za kal. měsíc, pokud jeden den v měsíci za Tebe platí stát, tak tento měsíc platit nemusíš. (jestli si dobře pamatuju)

Osobně si myslím, že až do konce zkouškového ti škola ponechá šanci si ty zápočty dodělat. Ale ověř si na škole.

da ny: Například při řádném ukončení SŠ a nástupu na VŠ je člověk „studentem“ i po celé prázdniny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Dochy:
Děkuji. Odkaz jsem vložila pro informaci o rozdílech v jednotlivých zákonech.
Tazatel už je studentem VŠ, nepřichází ze SŠ.
Spolužačka dcery měla podobnou situaci (neměla zápočet), VŠ měla, před 4 roky „ukončenou ze strany školy v květnu.“