Poradíte, jak mohu zrušit živnost?

Dobrý den, může mi někdo poradit jak zrušit živnost? Krok za krokem, kam jít a co všechno si konkrétně připravit? Dekuji
---

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi:

Zlatý

Nahlásit na Živnostenský úřad, na finanční úřad, , vyřídit na příslušné zdravotní pojišťovně,nahlásit na sociálku

Pokročilý

Živnost můžeš zrušit obráceným způsobem jak jsi ji zakládal. Na co potřebuješ více písmenek?

Zlatý

Je potřeba vyplnit Změnový list a podat na Živnostenský úřad nebo Czechpoint. Jsou to t.zv. centrální registrační místa, z kterých se informace rozešle ostatním úřadům. Je dobré zvážit přerušení živnosti, u kterého není potřeba uzavírat účetnictví.

Já si vzpomínám, že jsem řešil tuto otázku, když jsem se stěhovat z ČR. Tehdy jsem zjistil, že kromě zrušení živnosti se dá i pozastavit na neomezeně dlouho. Jen je potřeba ji pozastavit na hodně dlouho dopředu, aby se toho člověk náhodou nedožil a pak se nedivil :)

Bohužel si už nepamatuju proč, ale bylo to z nějakého hlediska výhodnější (mám pocit, že to obnášelo méně administrativy).

Zároveň to má výhodu, že se živnost snadněji v budoucnu obnoví, kdyby náhodou bylo třeba.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1068
Zlatý ivzez 525
Zlatý mosoj 497
Zlatý Hlada 349
Zlatý Kepler 275
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 253
Bronzový Pepa25 217
Zlatý led 216
Zlatý standa 202

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.