Avatar uživatele
Mike78

Nevíte, jak postupovat dál, bylo-li knařízené soudní jednání zrušeno z důvodu dlouhodobé nemoci soudce?

Dobrý den,
rád bych se tu dotázal, zda má někdo zkušenost, že nařízené soudní jednání bylo zrušeno z
důvodu dlouhodobé nemoci soudce.

Šest dní před nařízeným jednáním mi právník oznámil, že jednání je zrušeno právě z
důvodu dlouhodobé nemoci soudce.

Jednalo se o soud Svěření do péče a určení výživného.
S manželkou máme sepsané dohody, že syn zůstáva u mne vč. vyživného a styku matky se synem. Návštěva nás obou (mě i manželky) na OSPOD proběhla, je tedy o situaci informován vč. návštěvy z OSPOD zde u mě doma.
Vše bylo připraveno, řekl bych na jedničku.
Přesně nevím co se dá v tento moment dělat, představa,že se při soudu o dítě má čekat neznámo jak dlouho mě tedy příjemný pocit rozhodně nedělá.

Má někdo s tímto zkušenosti, nebo radu?

Nevložil jste otázku, ale jen informaci.
Zrušení nařízeného soudního jednání o dítě

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hagagaga před 2390 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vyčkat až se soudce uzdraví, nebo až kauzu převezme jiný soudce. Je to teď v režii soudu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Jednoduchá odpověď: najdi si výtečného advokáta (je jich u nás pár).

Jinak jsou možnosti následující:

  1. stížnost na průtahy v řízení předsedovi soudu, pole zákona o soudech a soudcích. Nejde o řádný opravný prostředek, ale může pomoc,
  2. návrh na určení lhůty k provedení processního úkonu, to je řádný opravný prostředek, který je, chceš-li postupovat dál, nutno vyčerpat,
  3. nějakou dobu vyčkat, pokud je soudce nemocen dlouhodobě, rozvrhem práce příslušného soudu je ustanoven, dopředu, náhradní senát a předseda soudu náhradní senát pověří,
  4. v případě vyčerpání řádného opravného prostředku (návrhu na určení lhůty k provedení processního úkonu), pohnat ústavní stížnost,
  5. v případě vyčerpání návrhu na určení lhůty a ústavní stížnosti lze pohnat stížnost na průtahy Evropskému soudu pro lidská práva ve Śtrasburgu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek