Mike78

Nevíte, jak postupovat dál, bylo-li knařízené soudní jednání zrušeno z důvodu dlouhodobé nemoci soudce?

Dobrý den,
rád bych se tu dotázal, zda má někdo zkušenost, že nařízené soudní jednání bylo zrušeno z
důvodu dlouhodobé nemoci soudce.

Šest dní před nařízeným jednáním mi právník oznámil, že jednání je zrušeno právě z
důvodu dlouhodobé nemoci soudce.

Jednalo se o soud Svěření do péče a určení výživného.
S manželkou máme sepsané dohody, že syn zůstáva u mne vč. vyživného a styku matky se synem. Návštěva nás obou (mě i manželky) na OSPOD proběhla, je tedy o situaci informován vč. návštěvy z OSPOD zde u mě doma.
Vše bylo připraveno, řekl bych na jedničku.
Přesně nevím co se dá v tento moment dělat, představa,že se při soudu o dítě má čekat neznámo jak dlouho mě tedy příjemný pocit rozhodně nedělá.

Má někdo s tímto zkušenosti, nebo radu?

Nevložil jste otázku, ale jen informaci.
Zrušení nařízeného soudního jednání o dítě

Nejlepší odpověď
Drap

Vyčkat až se soudce uzdraví, nebo až kauzu převezme jiný soudce. Je to teď v režii soudu.

Další odpovědi
Filip84

Jednoduchá odpověď: najdi si výtečného advokáta (je jich u nás pár).

Jinak jsou možnosti následující:

  1. stížnost na průtahy v řízení předsedovi soudu, pole zákona o soudech a soudcích. Nejde o řádný opravný prostředek, ale může pomoc,
  2. návrh na určení lhůty k provedení processního úkonu, to je řádný opravný prostředek, který je, chceš-li postupovat dál, nutno vyčerpat,
  3. nějakou dobu vyčkat, pokud je soudce nemocen dlouhodobě, rozvrhem práce příslušného soudu je ustanoven, dopředu, náhradní senát a předseda soudu náhradní senát pověří,
  4. v případě vyčerpání řádného opravného prostředku (návrhu na určení lhůty k provedení processního úkonu), pohnat ústavní stížnost,
  5. v případě vyčerpání návrhu na určení lhůty a ústavní stížnosti lze pohnat stížnost na průtahy Evropskému soudu pro lidská práva ve Śtrasburgu.