Reny

Zrušení ČID důchodů?

Nevím co je na tom pravdy ale nedávno se mi doneslo, že VZP v r. 2015 uvažuje o plném zrušení důchodů ČID 1 stupně a důchody 3 a 2 snížit o stupeň. Tak bych se chtěla zeptat co je na tom pravdy a jestli se mám obávat. Byl mi přiznán ČID 1 stupně a mám trvalý stav od narození a proto nemohu vykonávat těžkou a namáhavou prací se zatížením. V dnešní době mám problém sehnat prací k mému zdravotnímu stavu. Mám za to, pokud by to tedy byla pravda, tak si myslím, že by nás o tom měli o této změně dopředu informovat. Nebo na koho bych se měla pak obrátit?
Pokud někdo o tom něco víte, tak bych byla ráda za každou Vaši odpověď.

Nejlepší odpověď
johana 56

O přiznávání,vy­plácení a rušení všech forem důchodů rozhoduje ČSSZ.

http://www.cssz­.cz/cz/o-cssz/profil-organizace/

Pokud by k nějakým změnám v invalidnich důchodech došlo,bude Vás o nich jako poivatele inv.důchodu informovat.
Doplňuji:
Omlouvám se „poživatele“

Další odpovědi
Lamalam

Mě už se toho doneslo tolik. Co zeptat se přímo na VZP?

Zdroj: http://www.vzp.cz/o-nas/kontakty

johana 56

V odkazu najdete další instituce,se kterými ČSSZ spolupracuje.