bolak

Zrušení a znovuuzavření smlouvy s UPC za účelem vydyndání

Když mi došel od UPC leták, že pokud se stanu jejich zákazníkem, tak mi daj na celej rok internety za 300,– a já už u nich sem a platím za stejnou rychlost o dvě stovky víc, je možný s nimi zrušit smlouvu a druhej den jim zavolat že bych chtěl od nich internet za ty 3 kila jako je na letáku?

Nejlepší odpověď
beer

Vyzkoušet to můžeš, není to nic proti ničemu, mělo by to vyjít.
To jsou tahy jejich obchodních zástupců, zruší ti smlouvu s tím, že budeš mít levnější produkt napořád. Jenže to není pravda, takže máš pořád novou a novou „výhodnou“ smlouvu a je to jak u blkejch ))
Jinak s UPC se špatně válčí, mám to ověřeno na vlastní kůži..
Doplňuji:
Normálně jim zavolej (bohužel ne zadarmo) a klidně se na to zeptej.
Já mám taky už měsích nabídku na něco levnějšího od jejich dealera, ale nemám na tuto firmu jaksi náladu. Jsem u nich ještě když to byl snad Brnocom (UPC tuším ani neexistovalo, pok to ale schlamstli), ale snad už osmou smlouvu..

Další odpovědi
anonym

UPC Tě má zřejmě rádo. Mrkni do stávající smlouvy, kdy Ti končí. Potom můžeš buď v rámci této smlouvy pokračovat, nebo smlouvu vypovědět a uzavřít novou (s kterýmkoliv operátorem), nebo také můžeš platit dvojí internet naráz. A to by byl pro každého operátora určitě ten nejoptimálnější způsob.
Když Ti ke dvěma nebo třem mobilům a různým tarifům klidně vnutí ještě další, bez toho, že by Ti některý tarif ukončili, tak nečekej, že tady to bude o moc jiné.
Spíše zavolej na T-Mobile nebo O2 (podle toho kdo je poskytovatelem internetu) a zkus se domluvit na zvýhodnění Tvého internetového připojení v rámci současné smlouvy.

Hykam

Nevím jaká je dohoda s UPC, já vždy jednou za rok zavolám na O2, jestli by nebylo možné něco udělat s cenou. Pokud je nějaká akční nabídka, vždy vyšli vstříc, poslali novou smlouvu na další rok za akční cenu. Pokud zrovna žádná akce není, zkusím to za 14 dní znova.

Jikra

Byl jsem klientem UPC do r.2008 (satelitní vysílání) víc jak 10let. Měsíční platba byla téměř 700,–. Po 5letech jsem chtěl ukončit smlouvu kvůli výši poplatků a ejhle operátor mi nabídl cenu necelých 450,– /měsíčně po dobu 1roku. No a tak jsem každý rok před uplynutím cenového moratoria dával pořád a pořád nové výpovědi
a udržoval svoje měsíční platby v přijatelněj­ší výši.

bolak

Jikra: a kde jsi to dával? mě totiž napadlo to samý, že zavolám s tím že bych chtěl ukončit smlouvu, jelikož nejsem spokojen s cenou, a oni (v zájmu prachů) mi nabídnou slevu, tak jsem tam volal, že bych to chtěl teda zrušit a ozvalo „tak jo“ a druhej den tu byl chlap s papírem..

bolak

ocko: Smlouva je na neurčito, můžu ji zrušit kdykoliv budu chtít, ale mobilní internet nepřipadá v úvahu, je to menší rychlost za víc peněz, navíc s UPC sem celkově spokojenej, takže měnit nechci, jde mi akorát o to, abych neplatil pětikilo za něco co můžu mít za tři stovky.

bolak

beer: Zavolat jim sice můžu, jenomže když jim zavolám, tak na sebe akorát upozorním, řeknou mi že ne a budou si mě pamatovat a pokud to tak i přesto udělám, tak mi novou smlouvu zamítnou s tím že sem vychcánek a já budu bez internetu, protože jinej poskytovatel tu není možný (za rozumnou cenu)

Teoreticky bych to mohl udělat tak, že to zruším a požádám souseda aby druhej den tu smlouvu uzavřel místo mě on, nechat to napsat na jeho jméno ale na náš byt, UPCčku nahlásím že smlouvu chci zrušit z toho důvodu že se budeme stěhovat a bude to vypadat že v bytě bydlí soused, ale zdá se mi to moc složitá procedura kuli dvěma stovkám měsíčně :)) A taky to, že bych musel každej měsíc paltit sousedovi a on by s tím navíc musel ještě souhlasit…