Anizbor

Jak ukončit smlouvu s RK

Jak přesně napsat ukončení smlouvy,kterou chci ukončit s RK ?
Smlouvu mám s RK do 5.12.2014,pokud ji včas neukončím smlouva běží další dva měsíce.Smlouvu hodlám letos ukončit z mnoha důvodů,musím je uvádět? Jak ji dobře a přesně napsat,aby výpověď byla platná? Děkuji za odpověď.
Vím,že pak poslat doporučeně,ale potřebuji znát přesný text.
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
gecco

V zásadě by mělo stačit něco takového:

Výpověď smlouvy o poskytování ´služeb´ (apod.)…
Kdo – jméno, příjmení a identifikace (r.č., bydliště, čOP, čPasu…) tebe (vás)…
Komu – jméno společnosti, IČO, DIČ, sídlo (případně jednatel…)…
Vypovídám smlouvu číslo…, uzavřenou dne…, na poskytování (zastupování, prodej, koupi…) a to ke dni 5.12.2014.
Místo, datum, podpis

Ale – podle podmínek zmíněných ve smlouvě (nebo případně ve Všeobecných podmínkách) to stačit nemusí.
Pokud chceš mít jistotu, navštiv i s tou smlouvou (a přílohami) právníka.

ivzez

Já bych doporučila obrátit se na právníka.
Nikdo tu neznáme přesný text smlouvy ani VOP „Vaší“ RK.

Je rozdíl mezi výpovědí smlouvy a sdělením, že si nepřejete obnovení smlouvy
na dobu určitou, že trváte na ukončení dnem uvedeným ve smlouvě.

Důvody uvádět nemusíte, ale dejte si pozor na přesnou formulaci.
Z textu musí zřejmý Váš záměr.

  • ––––––––

Poznámka:
Přestože to některé firmy vyžadují, je podle mne nesmysl
vypovídat smlouvu uzavřenou na dobu určitou.
Taková smlouva by měla skončit uplynutím sjednané doby.

Ale řiďte se podmínkami, jež jste odsouhlasil při podpisu smlouvy.