pastel.ka

Smlouva s poskytovatelem internetu.

Prosím o radu.Můj přítel má smlouvu s fa.UNET na 4 roky.Bude se stěhovat a tak šel vypovědět smlouvu, případně zažádat o přeložení.
Prý nejde ani jedno,připojit nelze díly poloze domu (stíní lesy), vypovědět také ne.
Je vůbec možné aby firma chtěla peníze za služby, které zákazník nemůže využívat?
Takže bude platit rok a půl Wifi i za cenu, že vrátí anténu.
Jak se této platby zbavit,poraďte prosím.
Děkuji.

Odpovědi
standa

Pokud je (jakákoli) smlouva uzavřena na dobu URČITOU, tak ji nelze bez DOHODY účastníků nijak ukončit nebo zkrátit. Předpokládám, že oba účastníci by jinak dodržovali podmínky smlouvy, takže by nešla vypovědět např. pro porušování podmínek…

Ve vašem případě máte nejspíš smůlu, byť se vám to může jevit jako nelogické.

Doporučuji, abyste se snažil zmiňované internetové připojení nabídnout novému nájemci či vlastníku dotčeného bytu. A pokud bude nový uživatel souhlasit s danými podmínkami, tak by neměl být problém, aby poskytovatel ukončil vaši smlouvu s tím,že tutéž identickou smlouvu uzavře s novým uživatelem.