taborsky

Jak zmírnit nebo odstranit bolesti po pásovém oparu?

Manželka měla pásový opar před 10 měsíci a bolesti stále přetrvávají. Zná někdo nějaký způsob jak tyto bolesti alespoň zmírnit, když ne odstranit ?

Původní neotázka
Znovu bolest po pásovém oparu

Nejlepší odpověď
annas

Na to je lékař. Měla jsem pásový opar, před 3 roky, ale místo, kudy procházel,l stále cítím.

Něco je v odkazu, ale i když jde o vyjádření lékaře, nemusí vyhovat každému.
http://www.ule­kare.cz/clanek/pa­sovy-opar-984

Tablety proti bolestem neberu, léčím se vnitřně extrakty alterntivní medicínou a bolest pak stiskem akupunkturních bo­dů.

Další odpovědi
Lamalam

Co zajít k doktorovi? Ten by možná věděl…

Bolest po pásovém oparu je neuralgická, nemá fyziologický původ. Podle zdroje doporučují léky na tlumení bolesti.

Zdroj: http://www.lecba-bolesti.cz/bolest-po-pasovem-oparu

marci1

Léčba postherpetické bolesti je dosti složitá. Léčí se analgetiky (léky na zmírnění bolesti), antikonvulusivy (léky na epilepsii): např. Gabapentinem, Lyricou a antidepresivy. Doporučuji manželce navštívit neurologa a ten podle stupně bolesti provede medikaci. 🙂
http://www.lecba-bolesti.cz/do­kumenty/herpes_zos­ter.pdf

Hedavik

Konopnou mastičku? Na bolestivá místa, nebo do okolí, podle nervů, jak se šíří..) Někde najít soukromníka – ne přímo z lékárny atd.. to bych asi zkusila já. Nebo odborníka na akupunkturu ..?

Jiří Bohumil

Nemám zkušenosti s pásovým oparem, ale na mé, rovněž neurologické bolesti mi (částečně) pomáhá Ibuprofen-Ibalgin 600. Ale je, mimo Ibalgin 400, pouze na předpis. A doporučuji opravdu konzultovat s lékařem-nejlépe neurologem.
Pouze před antidepresivy varuji, s těmi jsem neměl dobrou zkušenost i když proti bolesti pomáhaly. Dnes zastávám názor – raději fyzická bolest, nežli antidepresiva.

jeckill

Me se objevil z niceho nic pravdepodobne jako reakce na stresovou situaci. Mel jsem to asi mesic a pomahala mi nejaka bezna mast s antibakterialnim ucinkem.

Hodne bude zalezet na tom kde ten pasovy opar ma.

Zdroj: http://www.sym­ptomy.cz/nemoc/pa­sovy-opar#lecba

Lamalam

annas > přes můj, několikrát zde rezolutně vyjádřený, nesouhlas s alternativní medicínou připouštím, že konkrétně v tomto případě by to mohlo fungovat.