Pottato

Znáte to přísloví „když nemůže Mohamed k hoře…“? Hledám podobné přísloví.. Nějaké nápady?

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo využít archv a měla jste odpověď hned.

„Znáte nějaké přísloví, které by bylo významově podobné nebo stejné ke "Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře“?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podobne-prislovi-vedeli-byste

Nejblíž je toto:

„Proč letí pták k lesu? Protože les k ptáku nepřiletí“

Další odpovědi
EKSOT123

Máš to špatně, koukni na odpověď Annas, jak to patří správně. V některých jazycích mají místo slova Mohamed slovo prorok.

Dost podobné je oblíbené české přísloví: „Pomož si sám a Bůh ti pomůže“ Vlastně to není ryze naše přísloví, ale říká se to třeba i v Rusku a jinde.