Andělé

Znáte nějakou báseň pro prvňáčka,která má alespoň 2 sloky? Děkuji.

Syn chodí do první třídy a přes jarní prázdniny si mají vybrat báseň,alespoň o dvou slokách do recitační soutěže.
Hledáme na netu,tak odkazy nepotřebuji,ale jestli nějakou znáte,můžete mi ji napsat? Zatím jsem vybrala tuto: http://www.ro­dina.cz/nazor15980182­.htm ,ale není ti úplně ono…děkuji moc. :)
Doplňuji:
Samozřejmě básniček známe dost,ale pořád ne a ne vybrat nějakou pro prvňáčka,tak jsem se chtěla poradit tu…děkuji. :)

Nejlepší odpověď
annas

Co třeba podívat se do odkazu. Třeba se mu některá zalíbí.

http://www.fam­farum.cz/rika­dla-pro-cely-den-a-taky-navecer-frantisek-hrubin.html

http://versova­ni.blogspot.cz/

Další odpovědi
anonym

Má oblíbená : Žili , byli, tri bandita, Lenin, Stalin i Nikita (Chruščov). 🙂

www

Tak pokud jich znáte dost, zkusil a bych je přenést prvňáčkovi a nechal ho vybrat si..

bolak

(úklona…nádech)

O těch jarních vakacích,
rozhod sem se šlapat sních,
bylo jedno kam to bude,
bílý svinstvo bylo všude,
vybral sem si Nový Hutě,
pač to jméno znělo krutě
na vlek byla dlouhá fronta,
tak sem si dal radši džointa,
na lomcovák z butelky,
zbalil sem dvě křepelky,
a ty dvě kočky nohatý,
pozval se pak do chaty…

(účelová pauza před závěrečnou větou)

… a co se dělo potom paní učitelko, to bych si s dovolením nechal pro sebe, přeci jenom…jsou tu děti..
Doplňuji:
nikomu se to nelíbí jo? a přitom je to minimálně na krajský kolo!

Andělé

Jéjdááá,vy jste tu zaspali bolaka! Jak to,že jste ho neocenili,jste si ho nevšimli,jo?! :))) Já dorazila až teď…
Bolaku,to jste složil taky sám jo?? Jako tady na odpovědích se ale najdou nečekaný talenty teda,to by jeden neřekl,co ve vás a -iv- je..:))
Neřádili jste včera spolu?…myslím jako čistě umělecky,básnic­ky…:D)))

bolak

ne, -iv- nemá rytmus ;)

jinak to nevíš že je tu takových střev? vždyť už sme tu skládali kolikrát, hele (hlavně se podívej na ty moje, ty sou strašně nedoceněný…)

>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-slozit-basnicku
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-jste-nekdy-napsali-basen-podelite-se-o-nejlepsi-nebo-nejnovejsi-kousek#discussion
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-prezit-dovolenou-z-prisernou-tchyni
>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/oda-za-navrat-barnajky

a hlavně mi pak napiš, kam až se s tou mojí básní syn probojoval, protože předpokládám že vybereš moji, to je jasná volba! :))

Andělé

No téééédááá bolaku,ajo,tady je přestřevováno,na tu od -iv- jsem úplně zapomněla a ostatní nečetla…:)) Jseš tam fakt nedoceněnej,to nechápu…hned jsem Ti dala bodíky…:)))
Tak to se mi syn na zvířátka pěkně vyprdne a ta Tvoje to vyhraje,tj.jasná volba! :D))
Tak mu to jdu nalámat do hlavy…:))

johana 56

Takový butelkový lomcovák je dobrá inspirace..

Andělé

Annas,ještě jednou moc děkuju.:)) Hledala jsem takové,aby nebyly moc školkové,ale něco pro prvňáčka a ty se právě hodí,mám radost. Jak si syn vybere,napíšu jakou..:))

Andělé

Barbakane,tj.ona! Už syna vidím na 1.místě…:D))))
Syn sice neví o co jde,ale řechtal se…prý co to je za pána…:)))

Andělé

Většinou mají právě více slok a jsou pro nejmenší..něco jsem našla na netu,ale chtěla jsem jich co nejvíc,aby si vybral tu nejsprávnější…

Andělé

Jé Annas,moc Ti děkuju,tak ty jsou opravdu pěkné,no to máme z čeho vybírat,tj.supééér! Tak už vybíráme…děkuji moc.:))

annas

Neni zač. Snad se synovi zalíbí některá o zvířátkách. 🙂

Andělé

Opravdu jsou moc pěkné,to je přesně to,co jsme potřebovali…),už vybíráme…o zví­řátkách by se pro něj hodila…:))
Mám vyřídit od syna poděkování…:))

annas

Děkuji. Hlavně ať má úspěch ve škole. 🙂

Andělé

Děkujeme,jsem na něj zvědavá,jaký bude mít úspěch ve škole…:))

anonym

andele , a co takhle nejakou vymyslet ? my by jsme vam v tom pomohli .. :)
pockala bych i na bolaka a briketku .. ( bolak umi spravne rymovat … , akorad by syn pak musel vynechat ta sprosta slova ) :) -iv-

Andělé

  • iv-,tak to by byl teda horooooor :D To by ho ve škole jistě chválili…:D

annas

iv, kdo by to do vás řekl. 🙂

Andělé

Annas,že jo,kdo by to do -iv- řekl…no nezdá se…:D))

anonym

ze ma syn rad zviratka ?? tak co tahle :
kure, kachna , slepice..
boli me bricho i palice ..
zitra pry bude prase, nebo krava ..
a po zbytek roku zase jen trava ..
mamina pry musi setrit …
doma nesmime solit, ani peprit …!

Andělé

  • iv-,přihoďte ještě jednu sloku,mají být nejméně dvě…:D

anonym

a mam jeste velkou sestru,
ta by sezrala i moji vestu ..
schovavam si bombony,
hazi po me balony ..
ja pak po ni nazpatek ..
zaracha mam jeste i pristi patek !

Andělé

  • iv-,zrovna jsem dorazila z obchodu a hned jsem letěla sem,jestli jste vymyslela tu druhou sloku. Teda Vy jste mě fakt nezklamala,to se povedlo! Ta je na nás jak dělaná:D))

Takhle rychle vymyslet čupr báseň,to by se mi nepovedlo.Rýmy dobrý…:)))

Andělé

  • iv-,to jste jako vymyslela sama? :D

Tak ta se k nám hodí…:D))
Jsme se tu nařechtali všichni…:D)))
Tak děkuju teda :)))

annas

Iv, básnické střevo. 🙂

anonym

spis jenom to strevo ! :)

annas

🙂

Andělé

🙂

anonym

jeste se obe smejte !! :p

Andělé

kdyby jen obě…čtyři jsme se smáli-i obě moje děti.:D)))))

johana 56

  • iv- je skvělá!Tuhle se naučím já.

anonym

johanko, vy taky zerete neci vesty ? :o

johana 56

Ani náhodou,my si vesty pouze půjčujeme v ramci dobrých vztahů,jsem ze všech sester nejnenší,tak aby mě nesežraly celou..Momentálně nastolena dieta,taková vesta by mohla pěkně nafouknout!Jen se mi Vaše dílko líbí.