Známému jsem půjčil větší množství peněz, mám písemné potvrzení o uznáni dluhu (úředně ověřenou)

termin vráceni dluhu bylo 31.12.2008, teď se různě vymlouvá, co a jak mám postupovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyz to nejde podobrem ,tak podejte zalobu.Pokud uz ted se vytaci,neotalej­te.Mate podklad,pravo bude na VASI strane.

Další odpovědi
BENYTA

Před několika dny můj soused půjčil,jak vy píšete větší částku peněz,zde to bylo téměř 200 tisíc,notářsky ověřeno samorřejmě.
Je tam uvedeno,že při nedodržení termínu – 30.9.2010,bude denně nabíhat 0,05 úroku.Ted jsem mu řekla,že by měli smlouvu upravit,kdyby s tím dlužníkem něco stalo /pozdě bycha honit/,kdo to pak vyrovná.Tak on řekl,že ze zákona manželka,pak mu nabízel auto /s nesplaceným „lízinkem“/,an­glicky umím,ale potřebuji fonetiku,což mu bylo k ničemu.Tak pokud vaše smlouva neobsahuje dalšího „plnitele“,raději se obratte na soud,je to už dost dlouho,než se to rozhýbe,aby nebylo pozdě…

nabubindes

co je to větší množství? modli se aby to mněl z čeho splatit! má ještě nějaký majetek?

cukrar

Příště mu nechte podepsat směnku, je to rychlejší u soudu.