Avatar uživatele
anonym

Známému jsem půjčil větší množství peněz, mám písemné potvrzení o uznáni dluhu (úředně ověřenou)

termin vráceni dluhu bylo 31.12.2008, teď se různě vymlouvá, co a jak mám postupovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, BENYTA před 5061 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kdyz to nejde podobrem ,tak podejte zalobu.Pokud uz ted se vytaci,neotalej­te.Mate podklad,pravo bude na VASI strane.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Před několika dny můj soused půjčil,jak vy píšete větší částku peněz,zde to bylo téměř 200 tisíc,notářsky ověřeno samorřejmě.
Je tam uvedeno,že při nedodržení termínu – 30.9.2010,bude denně nabíhat 0,05 úroku.Ted jsem mu řekla,že by měli smlouvu upravit,kdyby s tím dlužníkem něco stalo /pozdě bycha honit/,kdo to pak vyrovná.Tak on řekl,že ze zákona manželka,pak mu nabízel auto /s nesplaceným „lízinkem“/,an­glicky umím,ale potřebuji fonetiku,což mu bylo k ničemu.Tak pokud vaše smlouva neobsahuje dalšího „plnitele“,raději se obratte na soud,je to už dost dlouho,než se to rozhýbe,aby nebylo pozdě…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nabubindes

co je to větší množství? modli se aby to mněl z čeho splatit! má ještě nějaký majetek?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Příště mu nechte podepsat směnku, je to rychlejší u soudu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání