tazatelka

Zmrazené drůbeží maso – bude po 1 roce v mrazáku ještě „jedlé“? rozmrazeno po celou dobu nebylo.

Maso bylo koupeno čerstvé a ihned zamrazeno. Pak se na ně trochu zapomnělo, teď vypadá krásně, ale přece jen rok je rok. Podotýkám, že rozmrazeno za celou dobu nebylo.
Hlavně prosím nepište, že jedlé ano, ale jenom jednou! 🙂
Doplňuji:
Doplněno:
Zmrazeno v normální Whirpoolce staré asi 8 let. Jaká je teplota v mrazáku bohužel nevím.

Nejlepší odpověď
beer

Ano.
V běžně prodávaných domácích mrazácích toto maso může být maximálně místy poněkud vyschlé (v místech, kde není kontakt s obalem), jinak i po jednom roce rozhodně není nijak závadné.

Další odpovědi
anonym

Je to jedlé, vždyť se prodává mrazená drůbež s minimální trvanlivosti až dva roky, ne-li déle.
Doplňuji:
Domácí mrazáky jsou převážně na – 18 st.C

Hykam

Hodně záleží při jaké teplotě bylo zamraženo
při –12°C cca 12 měsíců
při –18°C cca 18 měsíců
při –24 a méně neomezeně

gecco

Je naprosto v pohodě jedlé, pokud je nebudeš konzumovat syrové.
Jestli je dobře uvaříš, upečeš…, nevznikne žádný zdravotní problém (který by, případně, nevznikl ´začerstva´), jen to maso bude velmi pravděpodobně dehydratované a ´mírně´ bez chuti…
😉
Rozhodně spíše na vývar nebo rizoto, stejky bych z toho nedělal.