Lotr2008

Změní se někdy v budoucnu pravidla šachů?

Protože začínají vždy bílí a ne černí, to je přeci rasismus, staví bílé nad černé. Nějakého bílého urážlivce nebo černocha by to mohlo urazit a to se nemí stát!

Já se moc bojím, kam naše společnost spěje, naše děti budou jednou vyrůstat ve zkažené společnosti, horší než v té dnešní. A všechno to jde z té „úžasné“ Ameriky.

Odpovědi
zjentek

Taky se mně to nelíbí. Začínat by měl předchozí vítěz jako třeba u karambolu a ne nějaký bílý.

paul1

Nemyslím, že vše jde jen z Ameriky. To jsou předsudky a je v tom hodně závisti. Zkažená společnost momentálně a už dost dlouho je na opačné straně.

Gus_Fring

Nás se to snad nikdy nedotkne. Západ (ať už USA, Spojené království anebo dnes i Německo) jsou tím pošahaní. Ale na druhou stranu, špatně se to soudí, vzhledem k tomu, že nevíme, jak se jejich společnost dennodenně chová k lidem jiné pleti. A navíc víme, co v minulosti tyto státy prováděli černochům a dalším. Ale my – Čechové – naštěstí ne a snad se nás to nedotkne. Nic není černobílé a tady to platí nadvakrát! :)

A P.S. K otázce: Musela by to odsouhlasit šachová federace. Pár týdnů nazpět si zvolili nového šéfa, stal se jím Rus (nebudu psát o jeho návaznosti na Putlera… :(), takže ten by to nepovolil. A snad ani v budoucnosti se tak nestane.

Pepa25

Blábol, který se pravidelně objevuje. Spolu s nadávání na „zkažený Západ“ …

Disraeli

Je sice hloupé vinit USA a Západ úplně za všechno, ale stále zhoršující se mravy a upadající kultura (z USA), nejsou žádný blábol.

Dochy

Zjentek „Taky se mně to nelíbí. Začínat by měl předchozí vítěz jako třeba u karambolu a ne nějaký bílý.“
to by ale nebylo spravedlivé. Hrají se alespoň 2 hry s tím, že si hráči vymění barvy. Tzn. i v začínání se sřídají. Losem nebo dohodou se určuje barva pro první hru, aby nikdo z hráčů neměl nespravedlivě jistou třeba i nějakou psychologickou výhodu.

Gus_Fring

Ne vždy. Na profesionální úrovni často ano, třeba při titulu mistra světa ano, i když ne vždy, velice často ve vyřazovacíh turnajích je určen lichý počet her, aby někdo vyhrál a pokud tedy bude stále vyhrávat ten s bílými, tak nakonec vyhraje. Ale švýcarským systémem ne.