Vítek:)

Co mám dělat aby se mi nedělaly žluté pupínky na obličeji?

Ahoj. Občas se mi na obličeji objeví pár žlutých pupínků (cca 2–3). Není to nic vážného. Objevují se nejčastěji pod nosem a na tomhle místě jsou nejvíc vidět. Proto si je ráno propichuju párátkem. Vím že bych je měl nechat na pokoji, ale ty pupínky si o to prostě říkají :D Přece bych s nima nemohl mezi lidi. Vždycky si to místo potom pořádně opláchnu studenou vodou, někdy i víckrát za den. Nic jiného nedělám, jen si na to místo občas šáhnu, vím že by se to nemělo, ale vždycky na to zapomenu. Pupínky se následně nějakou dobu neobjevují, ale pak zase vyskočí. Potřeboval bych nějak šetrně odstranit příčinu. Možná je to tím, že jsem ještě v pubertě nebo to mám dědičně. Nekouřím, nepiju, zdravě se stravuju, jím dostatek ovoce a zeleniny, dodržuju pitný režim (piju jen vodu a zelený čaj). Co mám dělat aby se mi pupínky neobjevovali?

Odpovědi
ReHu

Nepíšeš nic o tom, jak řešíš čistotu pleti. A ano, může to být i projev puberty. Ta je různě dlouhá. Na pleť se používají čistící prostředky. Mýdlo není vhodné a voda nestačí.