pizlicka

Zkoušeli jste si umývat vlasy jen vodou?

já si začala umývat vlasy jen čistou vodou. Vlasy jsou pevné, krásně drží, kdežto se šamponem drží až po třech dnech umytí. Zkoušeli jste to někdo?

Nejlepší odpověď
Drap

Už spoustu let si umývám vlasy i celou hlavu jen vodou.

Další odpovědi
zjentek

Voda k mytí samozřejmě stačí, ale když si po umytí šamponem vlasy promneš prsty od citronové šťávy, tak budou taky pevné a krásně držet ;)

Kepler

Já jsem to teda nezkoušel, protože zbytky vlasů hned v zárodku přejíždím strojkem. Ale jak si můžeš vlasy umýt bez šampónu? Tomu nerozumím, co ta mastnota? Fakt to funguje?

Nuk nuk

Zkouším to, ale jsem ve fázi, kdy to chce trpělivost.

Kulpix

Taky si je umývám jen vodou, každé 3 dny a jednou za deset dní šampónem.

pizlicka

Nuk nuk,ja taky 🙂

pizlicka

Kepler,dobře se ptáš.ta mastnota zustava,nikoli celá,ale část určitě.prý se to po několika týdnech umyvani jen cistou vodou srovná.vlasy vytvářeji přirozenou ochranou vrstvu,tzv.mas­tnotu,a šampony tu ochranu vlasum berou a vysušuji je,a vlasy mají pak tendenci více se mastit.pokud jim tuto schopnost šamponem brát nebudu,uvedou se do rovnováhy,a nebudou ani mastne ani suche.budou prirozene a krasne drzet.

Kepler

Aha, tak díky!

pizlicka

jj 🙂