ddolenska

Zjistili jí, že jí kulminuje jizva v prsu po operaci. Co to znamená? Děkuji

Maminka měla rakovinu prsu zpusobenou hormonálními změnami. Chodí každý rok na kontrolu kostí, rengen plic a sono břicha a mamograf. Bere prášky, které mají zabránit vzniku nádorů. Velmi těžce psychicky bere tyto prohlídky. Četla jsem, že rakovinu způsobuje nejen špatný životní styl, ale především psychika. Proto zvažujie, že na tyto prohlídky chodit nebude a bude brát pouze prášky a kontrolní mamograf. Co by jste doporučili?
Doplňuji:
Je lepší prodělávat psychickou zátěž či ne naposledy se zhroutila.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Rentgen plic a mamograf…záření přímo do těla pravidelně každý rok…nic dobrého pro organismus. Já při podezření na problém v prsu absolvovala 2× ročně sono prsou a mamograf 1× za 2 roky. Sono není tak škodlivé jako rentgen. Co se maminčiny anamnézy týká, víš, spousta lidí, které zajímá, jak funguje lidské tělo a duše, kteří se zajímají o holistickou léčbu (celková léčba organismu léčící i způsob myšlení a jednání pacienta – jeho „duši“), věří, že za všechny nemoci může nemocná duše, čili psychika člověka. Je to spojené jako spojené nádoby. Psychicky nemocný organismus nemůže být fyzicky zdravý, to už je dokázané a i normální lékaři posílají pacienty, kteří berou léky na své chronické fyzické nemoci, objímat stromy do lesa, jít do přírody odpočinout si od stresu. Pročpak se začalo tak moc mluvit a psát o nutnosti pravidelné relaxace a odpočinku duše?
Dle těchto lidí je rakovina „zatvrdlý problém“ v těle. Nevyřešený problém v psychice, v myšlení. Může to být odpor k někomu nebo k něčemu, nějaký vzdor, nenávist, který má maminka dlouho v sobě a ani o tom nemusí vědět. Jedna spisovatelka si vyléčila nádor velikosti míče v děloze očistnou kúrou, kdy cca 6 týdnů jedla pouze syrové ovoce, zeleninu a pila čerstvé šťávy z nich, ale hlavně zároveň hledala pomocí cest do svého podvědomí v sobě zasunutý problém, až jej nakonec našla a nádor se rozplynul, zmizel. Mamince může pomoci homeopatická léčba, nikoliv klasická homeopatie léčící „anginy apod.“, ale homeopat, který začíná od psychiky pacienta od jeho raného dětství po současnost a objevuje jeho dávno zasunuté, ale stále „živé“ a nevyřešené problémy. Pak podle toho nasazuje homeopatické přípravky, které neobsahují žádnou „chemii“ a pomohou pacientovi své třeba i do té doby netušené problémy odbourat.
Pokud by maminka nechtěla využít tuto možnost (homeopatům se platí cca 500–800 Kč/1 hod), ať si najde dobrého psychologa, ten je na „pojišťovnu“, ať se pokusí společně zjistit, co ji uvnitř trápí a sžírá, třeba i jen podvědomě, že o tom ani neví.
Má máma zemřela na rakovinu střev. Vím, že ač ve společnosti napohled veselá osoba, ve svém soukromí doma byla zatrpklá a sžíral jí vztek, zášť a odpor k mému tátovi.
Někdo na toto řekne „blbost“, někdo tomu uvěří, záleží kdo věří čemu, já osobně se přikláním tomu věřit, protože jsem si mnohokrát i na sobě ověřila čím fyzickou nemocí reaguji na jaký druh stresu či problému.

Další odpovědi
anonym

Doživotně musím chodit na kontrolu na onkologii, gastroskopii, prostě různé kontroly. Beru to jako daň za život. Prášky jsem odboural a žiju, dělám turistiku, bavím se s kámoši i kámoškama. Kontrolly jsou zdarma a jsem za ně rád. Ostatní lidé platí a já nemusím a mám kontrolu životních funkcí.
Buď pro ni pozitivní a doprovázej ji a ukecej ji na ty kontroly.

anonym

Pár minut strachu je myslím přijatelnějších, než celý rok ve stresu z nevědomosti, jak píše česílko, doprovázej ji a podporuj ji, na ty kontroly musí, jsou moc důležité, dbej, aby jedla co nejzdravěji, aby chodila mezi lidi, nebo přijímala hodně návštěv doma, aby na to pořád nemyslela, i já se snažím o to samé…nevím přesně, jak probíhají ty kontroly kostí, ale ty ostatní kontroly nejsou bolestivé,na ty samé kontroly chodím i já