pizlicka

Žijete ve svém, v podnájmu, nebo máte hypotéku?

já žila v podnájmu v 1 plus 1, najem i s inkasem 7 tisíc. Pak to zvedli na 8 tisíc. Šla jsem do malého města do domečku.

Nejlepší odpověď
Kepler

žiji v pronájmu

A sice v městském bytě. Zodpovědně prohlašuju, že je to nejlevnější a nejvýhodnější bydlení bez starostí o cokoliv. Za velký 1+1 se vším komfortem i poplatky to mám za 4500,–/měs. Stačí? Samozřejmě ceny se liší podle lokality, tato platí pro VM.

Další odpovědi
briketka10

žiji v pronájmu

Mám jen 21m2 garsonku a
koupelnu bez topení. Mám
otevřené dveře celý den.
Méně než 4. kategorie za
5,800– Kč s poplatky bez
internetu.
Kepler ho má sákra levný 😁

Taky ji mám od města.
Asi nemá na renovaci prachy,
když si jezdí pracovníci služeb
na zájezd do Afriky, jako na
poznávací z našich peněz za
poplatky popelnic atd.

http://pardubi­ce.idnes.cz/par­dubice-jar-sluzby-mesta-pardubic-lea-tomkova-ladislav-koudelka-1co-/pardubice-zpravy.aspx?c=A170213­_204219_domaci_san

Drap

mám svůj vlastní byt,dům

Mám svůj vlastní dům už mnoho let.

Lamalam

mám svůj vlastní byt,dům

Už třetím rokem žiju ve vlastním domě.

L. da Vinci

mám svůj vlastní byt,dům

Mám byt 1+2 (67 m²), 1 patro, samostatnou kotelnu ve sklepě, inkaso dělá necelé dva tisíce + otop ( v Ø 600–800 měsíčně – podle zimy).

quentos

žiji v pronájmu

Zhruba do 20 let věku jsem bydlel v rodinném domě, pak jsem se musel odstěhovat do podnájmu. Mělo to tak asi být, rodinný dům potřeboval dát do kupy a na to se zmohli až noví majitelé.
… jen tak mimochodem mě fascinuje, jak nám tu věčně pláčete, a pak se pochlubíte, že jste si koupila „malý domeček“ (sic: „velký domeček“ jsem ještě neviděl…).

Smlouvyzdarm

žiji v domě,bytě a platím hypotéku

dudu

mám svůj vlastní byt,dům

Loni jsme koupili v revitalizovaném a perfektně udržovaném panelovém domě z roku 1973 dvoupokojový byt. Ten jsme kompletně modernizovali vč. instalace tepelných čerpadel /možnost klimatizovat i topit/. Je napojen na dálkové vytápění a dodávku teplé vody. Veškeré náklady na bydlo činí měsíčně cca 5 tis. korun.

Arne1

žiji v pronájmu

ivzez

žiji v pronájmu

Já to mám skoro stejné jako Kepler,
družstevní 1 + 1 (45 m2) kousek od centra Prahy mne včetně
poplatků a internetu přijde na necelých 5.000 Kč měsíčně.

Myslím, že je docela škoda, že o družstevní bydlení opadl zájem.
Bydlení je podobné bydlení ve vlastním, náklady vyjdou stejně.

Družstevní byt sice nelze zdědit nebo prodat, ale je možné zdědit
nebo prodat družstevní podíl. Nový majitel podílu má nárok na uzavření
nájemní smlouvy na dobu neurčitou za stejných podmínek…

nyjono

žiji v domě,bytě a platím hypotéku

Ribanna

žiji v domě,bytě a platím hypotéku

Pety2015

žiji v domě,bytě a platím hypotéku

Mám hypotéku na malý byt v malém městě. Ale už bych do toho si nešla. Líbí se mi teď více alternativnější druhy bydlení třeba https://dumbez­hypoteky.cz/ to je můj sen. :)

pizlicka

Qentosi,špatně jste se vyspal nebo co?v čem tu pláču?v pokládání otázek?pokud va otázka vadí nemusíte odpovídat přeci.OTAZKY-ODPOVĚDI,niko­li,OTÁZKY-REJPÁNÍ.

Kepler

Ivzez: že je něco takového možné i v Praze, to jsem netušil ani nečekal. A úroveň bydlení, jaká kategorie?

ivzez

Je to stará zástavba (kousek od vily bratří Čapků), dům (část stále patří LBD, většina bytů byla privatizována) cca z 2. poloviny 30. let. Původně v domě byly jenom byty 1+0 a 1 + 1, ale časem, jak se některé uvolnily, povolilo družstvo slučování , takže dnes tu jsou i třípokojové a jeden pětipokojový byt.
Podobné je to i v případě bytů pozdějších SBD. (V družstevních bytech se stejně jako ve vlastních bydlí „za náklady“.)

Podle dřívějších kategorií by to byla II. kategorie (bez ústředního topení).

Mám tu jedny WAWky, v pokoji byla kamna na pevná paliva. Ta jsem odstěhovala do sklepa a pokud tam musím topit, tak elektřinou.

Nájemné 2.205 Kč měsíčně, zbytek do 4.400 energie, v nichž je „schováno“ i topení.

pizlicka

no to teda taky koukám.ja zila v Brně,stary dům,opravdu hodne stary,vlastnila jej majitelka.nic na dome nedělala,okna nevyměnila,takže když prselo,teklo dovnitř.pak mě potkala na chodbě,a hlásá.že se nestydíte,15let a ani jednou jste nemalovali.to mi bylo okolo 20ti let.jsem se tk vytočila,ze ji rikam-já?že se nestydíte vy,ze nevymenite okna,tak že při desti tečou proudy vody dovnitř, kvůli vam nemůžeme vymalovat.do roka byli okna všem v domě vyměněny.

Kepler

Briketko: mám to tak levné protože:

  1. radní nejsou vydřiduši, čistý nájem je jen 2300,–/měs.
  2. je to bytovka která s postavila těsně před válkou
  3. ta byla zmodernizovaná a opláštěná krásnou izolační fasádou
  4. takže obvodové zdi mají 60 cm tloušťky a protopím tak okolo 6000,– ročně. Topení je centrální, plynem, můžu si ho regulovat na 20 – 21 st v bytě, což mi vyhovuje.
  5. Za elektriku platím minimum, protože si nenechávám bojler zapnutý nepřetržitě a neplatím zbytečně za tepelné ztráty. Zapnu si ho, jen když se potřebuju vykoupat. Jinak vodu ohřívám na plynovém sporáku jen nezbytné množství, zpravidla jen pár litrů týdně.

    Nouze naučila Keplera housti, tak jsem se to naučil 🙂