simka298

Je-li někdo v konkursu a zbyde mu životní minimum 12 000,–, bude se výživné strhávat z této částky?

Ahoj

Pokud je někdo v konkursu a z výplaty mu strhávají peníze a zbyde mu životní minimum 12 000,–. Bude se výživné strhávat rovnou z těch 12 000,–? Nebo se bude výživné strhávat se zbytkem dlužné částky?

děkuji za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je zmatená. Zůstane mu tedy životní minimum ? Nebo mu zůstane 12000.

Další odpovědi
simir7

Alimenty jsou na prvním místě vždy/mají přednost ze zákona/.Asi je vás víc členů v rodině že vám nechali v konkurzu 12000.Životní minimum je asi 3500 kč.Dlužné alimenty se platí ze zbytku/12000kč/­.V konkurzu splácíte dlužnou částku.Simir7.

ivzez

12.000 Kč není životní minimum.

Ano, průběžné výživné bude muset hradit z částky, která mu zbyde po stržení splátek dluhů. Je součástí dluhů i výživné, bude splátka dlužného výživného i ve splátce dluhu.