Avatar uživatele
ReHu

Ženy, zkoumáte u prádla chemickou nebezpečnost materiálu? Do teď mě to nenapadlo.

http://www.pro­zeny.cz/magazin/zdra­vi-a-zivotni-styl/zaujalo-nas/33418-sokujici-test-odhalil-nebezpecnou-podprsenku
Doplňuji:
No,,,ze kterého materiálu kupovaný výrobek jem to se dívám, ale jak mám zjistit, kolik obsahuje ftalátů, formaldehydu, chlorbenzenů a toluenů, kadmia a pod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, zmimi, hanny 2, Damiana, anonym před 4320 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

No to teda fakt nedělám,to aby se člověk tady už doopravdy ze všeho zbláznil!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Měla jsem problémy s alergií a od té doby si na složení materiálu oblečení dávám pozor. U spodního prádla obzvlášť. Riskovat zdraví nekvalitními výrobky ochotná nejsem. Stát se ale stejně může, že výrobce něco zanedbá nebo „zapře“. Žijeme v divné době. Taky máte pocit, že riskujeme už jenom tím, že jsme se narodili?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Tak tohle se netýká jen spodního prádla, ale oblečení obecně, vzhledem k tomu, že se v dnešní době vyžaduje módní barvy, tak se oblečení máchá v kdejakých chemických sajrajtech.
Už kdysi byla evidovaná smrt způsobená cheemikálií, kterou byly obarveny kalhoty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Tak tohle by mě také nikdy nenapadlo – pokud člověk nekupuje něco, co už od pohledu vypadá jedovatě. Takže zase jsou na tom nejlépe nudisti. Já to říkám pořád – k čemu spodní prádlo? Stojí to šílené prachy, vidět to není, rajcuje to úchyláky a nakonec to člověka ještě otráví.
Tak přemýšlím, jestli ty aktivistky v šedesátých letech byly tak radikální feministky nebo už tehdy věděly a došlo pouze k mediálnímu šumu…Takže my teď začneme pálit nejen podprdy, ale i bombarďáky! Ale co, zatím je horko, to přežijem!
Jedno je ale jasné – zkoumá se už fakt všechno. Tomu říkám mít dobrej flek!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

I Herakles zemřel po té co se oblékl do chemicky ošetřeného oděvu. Takže není od věci se občas podívat z čeho je prádlo oblečeno.
Ale stejně vás ženský nechápu. Nedávno jsem zkoušel provádět osvětu v parku na přírodní spodní prádlo a když jsem chtěl ženě ukázat, kde má na prádle značky z čeho je vyrobeno, dostal jsem zpravidla facana.
Ne nadarmo se říká – pro dobrotu na žebrotu. A nevědomost hříchu nečiní. Takže dámy neví kde je co označeno (neznají asi symboly) a mne bolí tvář.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ravenne

Přiznám se, že nezkoumám, ale jednou jsem se v obchodě se spodním prádlem setkala s paní důchodového věku, která chtěla reklamovat kalhotky, protože jí přišly radioaktivní :).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
shannen

Ano, žádnou umělotinu si na sebe nenavleču, rozhodně né spodní prádlo, jen příodní materiál,stačí, co máme kolem, sebe, umělá nábytek, dýhy, lepidla, koberce (uměl. vlákna, co létají vzduchem a my je vdechujeme), jídlo z hypermarketů, vážně lahůdka, nejsem paranoik, ale např. věřím, že vysoké procento rakoviny je s tímhle v přímé úměře. Teď mi tu leží kniha Doba jedová, ještě jsem to neotevřela, ale počítám, že se toho hodně dozvim a zavírat nad tím oči rozhodně nechci. Takže ano, sleduju materiály a jejich původ a složení.
Doplňuji:
Psala jsem trochu zbrkle, omluvte chybičky prosím 😉

Upravil/a: shannen

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek