torion

Zemřela nakažená zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice na nějaký zmutovaný a agresivnější typ koronaviru?

Jaký je na to váš názor?

Odpovědi
Pepa25

Vzhledem k tomu ,že nejsou známy žádné další informace (příčina smrti, případné další zdravotní komplikace atd.), nemá smysl spekulovat. „Zmutování“ je ale VELMI nepravděpodobné.

Drap

Faktem je, že zemřela. Jaký bych na to měl mít názor? A proč? Je zkrátka mrtvá. Je to neštěstí, ale v takovýchto situacích se to může lehce stát. Že těch druhů virů tohoto onemocnění je více, to se ví. Nejsou však doposud přesně odlišeny.

zjentek

Strašné, PRÝ v pátek byla celkem v pořádku. ););

Alesh

Tak důvodem její smrti není koronavir. Nic bych za to nedal, že se s ohledem na tu paniku, která tu kolem toho vznikla, že se zabila sama.

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zesnula-sestra-se-nakazila-od-nejtezsiho-pacienta-primo-na-virus-nezemrela-96698?seq_no=­1&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=zpra­vy.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Pepa25

Alesh: zdroj? Nic seriózního o mutování jsem nečetl. Resp. pouze v tom smyslu, že až se po měsících virus prožene populací a ta tak bude většinově rezistentní, tak se virus pokusí zmutovat, vznikne jiný kmen, což je dáno evolučně.

Alesh

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/asie-koronavirus-druha-vlna.A200329_211­825_zahranicni_rik?zdroj­=top
https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/korona­virus-nakaza-cina-stude-vedec-vyzkum-karantena-agresivita-sireni-prenosnost.A200313_122­632_zahranicni_dtt

Pepa25

Ten jeden článek je placený a ten druhý smotává nějakou studii s Číny (o které hned říká, že je neprůkazná) s tím, že v různých zemích pozorují různé příznaky.

Alesh

Jinak mutace virů, třeba u chřipky je více než běžná, proč by tedy tento vir neměl mutovat?