zemní smyčka

při zapojení vídeí ( 2ks )+ DVD rekordéru + satelitního přijímače k LCD televizoru SAMSUNG se ozývá z reproduktorů brumm. Vím, že to způsobuje zemní smyčka. ALE JAK SE JI ZBAVIT, když výše uvedené přístroje mají dvoukolíkové zapojení k síti a LCD televizor TŔÍKOLÍKOVÉ!!!!! Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejlepší by bylo všechno předělat, použít stíněné vodiče, ale jen stíněné vodiče nestačí. Ty musí být v jednom bodě pospojovány a ukostřeny-uzemněny. Mělo by to pomoct.
A jinak to co řeknu, v žádném případě nedoporučuji z elektro hlediska. Odpojit v zásuvce uzemnění-tedy kolík. tím se stane z třívodiče pouze dvouvodič. Ale to stínění je lepší a bezpečnější. to už raději od LCD ustříhnout šňůru a dát novou zástrčku bez připojeného zemnícího vodiče.

Další odpovědi
anonym

Videa, … myslím nemívají 3 kolíky. Pokud 2, změnit polaritu v sít'ové zásuvce.