filda01

Jak je to v obtížnosti to lyceum v porovnání s gymnáziem ?

Ahoj, chci se stát jednou zdravotnickým záchranářem, ale nejsem si jistý na jakou školu chci jít. Tato profese by mě velice bavila a naplňovala. Nemuže mi prosím někdo poradit ?.. Jak je to v obtížnosti to zdravotnické lyceum v porovnání s zdravotnickým gymnáziem ?.. Protože jestli by to bylo stejný, tak bych to asi nedal.. Děkuji

Odpovědi
D-ja

Pokud chceš jít na záchranáře, doporučuji lyceum , je to přeci jen na zdravotní škole a je tam těžká biologie takže skvělá příprava :) pokud tě to baví, zvládneš to…a pak se záchranář dělá na vyšší odborné škole a budeš mít titul DiS

anonym

Pokud si na gympl netroufáš, rovnou na práci zachranáře zapomeň, k ní je nutné VŠ vzdělání (minimálně bakalářské).
Takže si buďto najdi jinou profesi – a nebo se začni pořádně učit, ono to není zase tak obtížné, obvykle stačí chtít.

filda01

Ne, stačí Vyšší odbroné vzdělání.. stačí abys byl Dis.. Známky nemám špátný. Muj prům je 1,7

anonym

Ad průměr – tak v čem je problém, gympl není zase tak těžký…
😉
DiS. – nejsem si jist, ale každopádně je kvalita vzdělání na VOŠ a VŠ (obvykle) nesrovnatelná – takže si snadno spočítáš, o koho budou mít zaměstnavatelé větší zájem.