haniya

Zdravím všechny…je možné si stáhnout zdarma word a outlook expres z internetu? jakou používáte vy elektronickou­ poštu?

Doplňuji:
pro: -sobol: mám windows7 a outlook express nebyl součastí.aspoň já jsem ho nikde nenašla…
všem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Zdravim, mozne to je (ale neni to legalni 🙂 pokud nebudeme vyuzivat jen casove omezenou zkusebni verzi)

nelegalne naleznes baliky office napriklad na www.ulozto.cz

Osobne nepouzivam klienta co stahje postu do pc, v dnesni dobe neomezeneho internetu je to zbytecne podle meho nazoru, ale pouzivam pro pristup a upozornovani na novou postu Pošťáka od seznamu

odkaz: http://www.sta­huj.centrum.cz/ko­munikace/e-mail/ostatni/po­sak/?g[hledano]=po%B9%BB­%E1k&g[oz]=1.0­.0.7

Další odpovědi
anonym

Word je samozrejme placený a zdarma jej získat legálně nelze (microsoft potřebuje zvýšit cenu akcií 🙂 ), ALE existuji zdarma dostupne programy, které jako by mu z oka vypadly, a skutečně fungují skoro identicky … konkrétně OpenOffice Writer, ktery lze bezplatně stáhnout pro jakýkoliv počítač doma nebo ve firmě. Umí otevirat i ukladat do formatu Wordu, vzájemná kompatibilita je dost dobrá.

OpenOffice Writer – tahle zdarma dostupna alternativa wordu – se da legalne stahnout na slunecnice.cz napriklad
http://www.slu­necnice.cz/sw/o­penoffice/ a pokud jste ještě za MS Office / resp Word nezaplatila, určitě Writer doporučuju přinejmenším vyzkoušet.

--

I Outlook ma pochopitelne take sve zdarma dostupne obdoby, nejlepsi z nich je patrne Mozilla Thunderbird, urcite doporucuji vyzkouset pokud vam z nejakeho duvodu neprirostl k srdci vas webovy emailovy klient. – www.mozillames­saging.com (je v češtině). Narozdil od odlehčeného Outlook Express spam filtr v thunderbirdu opravdu funguje … přesto ale v dnešní době už je to trochu přežitý způsob používání emailu.

--

k tipu na seznam poštáka, který sem dal KdoSiOdJinud jen dodám, že podobný program je k dispozici i pro uživatele Gmail.com, je i o něco vyspělejší, kromě toho že upozoňuje ihned na příchozí poštu (skutečně ihned – metodou server push), dokáže fungovat i jako bleskový kecálek typu ICQ … jmenuje se to Google Talk, a určitě si také myslím, že jsou takovéto jednoduché „upozorňovače“ lepší a rychlejší způsob používání e-mailu, než nechat stahovat veškerou poštu do lokálních emailových klientů typu Outlook/Thunder­bird.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/o­penoffice/

sobol

Outlook Expres je standardní součástí WinXP (přidat nebo odebrat programy → součásti windows) a jestli potřebuješ textový editor zadarmo tak ti doporučím OpenOffice (viz. odkaz dole), je to balík programů jako jsou v MS Office, ale zadarmo a legálně.
Doplňuji:
Aha, máte pravdu, ve Win7 Outlook Express není (psal jsem o WinXP), tak v tom případě doporučuji program např. Mozilla Thunderbird nebo Pegasus Mail, jsou zdarma a v češtině.

Zdroj: http://www.ope­noffice.cz/stah­nout