bricks

Zdravím, mám takový dotaz. Je možné anulovat svatbu?

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-dni-po-svatbe-se-da-anulovat-manzelstvi
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=a­nulovat+svatbu&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

Další odpovědi
led

Anulovať svadbu, tj. právne neuznať manželstvo, možno len v prípade ,že neboli splnené právne podmienky na uznanie manželstva.
Rozvod nie je anulácia svadby. Rozvod je súdne ukončenie právne uzavretého manželstva, tj. doba medzi svadbou do rozvodu je vedená ako manželstvo.
Doplňuji:
napríklad trestný čin bigamie je dôvodom na anulovanie 2.manželstva (to 1.manželstvo, nerozvedené, ostáva naďalej v platnosti)

ivzez

Ne, svatbu nelze anulovat. Svatbu lze zrušit v případě,
že si snoubenci svůj záměr včas (ještě před uskutečněním svatby) rozmyslí.

Anulovat lze manželství, k jehož uzavření nebyly splněny zákonné podmínky.
V případě církevního sňatku může být situace obtížnější.

Drap

Anulovat lze jedině rozvodem.