Vratislav Ru

Zdravím,mám dotaz přepsal jsem dům na nezletilé děti a chceme dům rekonstruovat. Je možné dům zatížit úvěrem?

Nejlepší odpověď
Hlada

U okresního soudu v místě bydliště dítěte musíte podat návrh na schválení právního úkonu za nezletilého. Toto řízení je osvobozeno od soudního poplatku.

Další odpovědi
Kepler

Nezletilé děti nemohou být vlastníky domu, ale mohou se jimi stát po dosažení zletilosti. Takže vlastníkem domu jste pořád vy. V tom případě si na rekonstrukci můžete zřídit hypotéku nebo jiný úvěr. Alespoň podle mého názoru, jinak se radši zeptejte u případného poskytovatele úvěru, neznám všechny okolnosti.

ivzez

@Kepler,
dítě může movitý i nemovitý majetek nabývat
od narození → dary, spoření, … dědictví, …

ivzez

V rekonstrukci domu patřícího dětem nejspíš nikdo
(soud) bránit nebude, ale nejsem si jista, jestli by soud
povolil zatížení jejich domu hypotékou.

Dochy

no fuj Keplere. Tos nevystihl. Nezletilý může vlastnit jak nemovitost, tak klidně i automobil či tunu cigaret. Že s tím nemůže samostatně nakládat protože nemá plnou právní způsobilost, řidičské oprávnění apod je jiná věc. Klidně ale může vlastnit auto, prostřednictvím nějakého fondu či opatrovníka zaměstnaného řidiče co ho jeho vlastním autem za jeho peníze bude vozit do školy a zpět do jeho vily.

Mc Merkurion

@Kepler: může, není důvod proč by dítě nemohlo vlastnit dům … takže komplet špatná rada …