S1mon

Zdravím mám dotaz, jak by se měla správně vyslovovat „pointa“, má to být [pojinta], [poenta] nebo jinak?

Nejlepší odpověď
chudst

Podle slovníku cizích slov i podle slovníku spisovné češtiny se správně vyslovuje [poenta].

Ale…, každý koho znám, tomu říká (včetně mé maličkosti) [pojinta] :)

Další odpovědi
Fidel

POENTA. Pokud někde v lepší společnosti se dopustíte faux pas a řeknete pojinta, tak budete považován za burana a nevzdělance. Bacha na to.

tom004

Já bych z toho vybruslil – „a vtip je v tom“...... :)

Karel_Gott

Držel bych se toho, co se používá nejvíce a to je „pojinta“.