100pka

Dostal jsem výplatnici, ale v ní není uvedená sleva na dani, i když jsem daňové prohlášení podepisoval. Poradíte?

Nastoupil jsem 4. Ledna, smlouva na dobu neurčitou a 3 měsíce zkušební doba

Původní dotaz:
Zdravím, dnes jsem dostal vyplatnici alenedostaljsem tamzadnou slevu na dani. Papír na dan jsem podepisoval

--------------------------------Vyřešeno! -------------------------------

Nejlepší odpověď
Kepler

Reklamoval bych to na mzdové účtárně. Příští měsíc by ti to měli vyplatit. Pokud ses teda chtěl zeptat na tohle, chybí otázka.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jak říká kepler, reklamovat na mzdovce, ale příští měsíc ti nic nevyplatí.
Příští měsíc slevu uplatní a za leden až při ročním zúčtování mezd.
Nejsou uvedeny další informace, takže je možné, že sleva nebyla uplatněna-respektive byla, ale daň jsi neplatil.
Podle výpočtu je daň zaplacená? Je zaplacená bez slevy? Třeba jen ta sleva není uvedena na pásce.

klumprt

A jakou slevu na dani by sis vlastně představoval?

ivzez

Stopka sice píše, že má vyřešeno, ale pro ostatní:

Při nástupu do nového zaměstnání je důležité datum nástupu.
Tomu, kdo do zaměstnání nastoupí první den v měsíci, uplatní
zaměstnavatel slevu hned za první měsíc.

Pokud někdo nastoupí později (zde až 4. ledna), uplatní se
sleva až v následujícím měsíci, protože první den ještě nebylo
podepsáno prohlášení k dani z příjmu.

Pokud tento zaměstnanec v lednu neuplatnil slevu jinde,
vrátí se mu sleva za leden v rámci ročního zúčtování daně
nebo o vratku požádá v daňovém přiznání.