lefy

zdar kamos dostal 6 let za drogy. muze zadat na pulce nebo az po 2/3? dik

Nejlepší odpověď
arygnoc

môže.
ale dúfam, že do tej doby sa táto možnosť pre dealerov drog zruší.
pretože s týmto rozsudkom sa určite nejednalo iba o konzumenta.

je to vrah a ako vrah by mal byť súdený.
Doplňuji:
Luuu:

trestný zákon hovorí, že vrah je, „Kdo jiného úmyslně usmrtí“.

V právnom výklade (analýze) sa hodnotí úmysel:

„Jako formy "zlého úmyslu“ se rozlišují následující stavy mysli:

úmysl zabít,
úmysl způsobit vážnou tělesnou újmu blízkou smrti,
naprostá lhostejnost vůči neopodstatněně vysokému riziku pro život člověka, nebo
úmysl spáchat nebezpečný zločin (doktrína „zločin-vražda“).

U stavu mysli (3), …, musí zabití vzejít od takového jednání obviněného, které zahrnuje naprostou lhostejnost k lidskému životu a vědomou nedbalost ohledně bezdůvodného rizika smrti nebo vážného zranění.
…"

Teda je to vrah.

Další odpovědi
Drap

Nejlepší řešení by bylo, kdyby mu v polovině trestu ještě šest let přidali.

zzzzz

Dnes už se dá u některých tr. činů žádat i před polovinou, ale myslím si, že ho soud nepustí ani po polovině. Možná až po 2/3 a to také pochybuji, záleží, zda už byl v minulosti trestán, zda je na běžném oddělení nebo na toxi, a především jak se ve věznici chová, také zda se má kde vrátit, jaké má vzdělání, zda je předpoklad, že si najde práci a bude žít řádným životem. Také záleží, zda při vyšetřování spolupracoval s policii. Soud vše podrobně zjišťuje, je to závažný trestný čin.

Luuu

arygnoc
Proč je to vrah? Jestli distribuoval drogy, tak je určitě nikomu nenutil, ale lidi si je chodili kupovat k němu.