nevzdelaneja

Závěrka danove evidence – povinnost – forma?

Jak vypadá minimální dostačující závěrka danove evidence? Nestačí pouze uvést základ daně a dan z príjmu? Nebo musím vyplnit např. tento celý formulář? http://busines­s.center.cz/bu­siness/sablony/s112-ucetni-zaverka-danova-evidence.aspx

Odpovědi
Hlada

Forma vedení DE není stanovena. Výraz „závěrka“ je z účetnictví. V DE se nepoužívá. Evidence musí být vedená dostatečně průkazně, aby z ní bylo možné získat minimálně údaje, které se zapisují do přílohy č.1. Závěrka s daňovými údaji by nedávala žádný smysl. Naopak, ze závěrky se čerpají údaje pro daňové přiznání.