Niikii

Zavedení Němčiny do škol 19.-20.století

Ahoj nevíte kdy se to stalo?přesný letopočet a nějaké info?Na internetu to nemůžu najít! ☹ Budu moc vděčná..

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste svou otázku upřesnit. Není jasná – zavedení němčiny? Vyučovací jazyk, volitelný jazyk? U nás? Za 2. svět. války?

Další odpovědi
hanulka11

já jsem našla r.1784 zde v odkazu

http://pravo.wz­.cz/vyb/data/prav­ni_dejiny_uk.doc

fofbal

Němčina se snad objevuje v 16 století kdy plně skoro vystřídala latinu. Zao Habsburské vlády byla vyučovacím a úředním jazykem v Čechách, později druhá světová válka a Hitler a kolem let 1954 se stávala volitelný jazykemm na středních školách

annas

Hanulko, ona chtěla vědět o němčině v 19. a 20. století.