rosa

Zaúčtování mezd v jednoduchém účetnictví

Znáte někdo účetní předpis na zaúčtování mezd v jednoduchém účetnictví (peněžím deníku)? Vč. SP,ZP zaměstnanci z výplaty a odvod zaměstnavatele?
Doplňuji:
Rozumím tomu, že v nákladech pro zaměstnavatele je: Hrubá mzda, odvod ZP a SP za zaměstnance. Nevím procenta.
Z pokladny nebo účtu není náklad ZP a SP z výplaty a daň pracovníka. Už jsem do toho zamotaná.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

SP jak od zaměstnance tak od zaměstnavatele uvedete v jedné položce-tedy jednom řádku, ZP to samé.
SP a ZP za podnikatele uvedu zvlášť opět v každém řádku.