Ergeti

Zástavní právo smluvní

Dobrý den,chci se zeptat,jestli můžu koupit nemovitost s tímto břemenem aniž bych byla nějak postižena.Prosím o detailnější odpověď.Děkuji Tereza
Doplňuji:
Děkuji moc za poradu Homer a standa.Tereza

Nejlepší odpověď
standa

Koupit můžete, ale silně doporučuji:

  1. seznámit se detailně s úvěrovou smlouvou nebo jiným obdobným titulem, ke kterému je vázána ta zástava
  2. posoudit hodnotu nesplaceného úvěru včetně případného PŘÍSLUŠENSTVÍ (úroky, sankce ap.) vůči kupní ceně
  3. dohodnout se s prodávajícím na spravedlivém snížení kupní ceny
  4. ´výnos´ který vám zůstane ze snížené kupní ceny použijte pro jednorázové splacení „úvěru“ (pokud to úvěr.smlouva umožňuje) čímž dojde k odblokování zástavy

V případě prvního náznaku „problému“ od této koupě ´vycouvejte´ …

Další odpovědi
HOMER

Dobrý den,nejsem právník ale domnívám se v tomto případě jde o půjčku s ručením nemovitostí.Musíte znát přesnou výši dluhu,tuto částku od ceny odečíst a poradit se s věřitelem o možnosti splacení.Buďte velmi obezřetná při nákupu takové nemovitosti a raději se poraďte s advokátem.Další podrobnější informace vám,jak doufám,poskytnou další uživatelé z odpovědi.cz