Majda72

Zástavní právo smluvní.

My s manželem bydlíme u jeho rodičů.A dnes jsme zjistily z náhledu do katastru,že je na baráku zástavní právo smluvní.Barák vlastní manželova matka.Máme se bát o střechu nad hlavou manžel tu nemá věcné břemeno a máme 4děti.Může manžel jako její syn něco podniknout?

Nejlepší odpověď
martina1

určite domem ručí nějaké bance.Pokud bude vše řádně splácet,tak vám dům nikdo nesebere.Zástavního práva se můžete zbavit tím,že splatíte celou dlužnou částku.Jen si hlídejte,aby platila splátky a neobjevilo se vkatastru nařízení exekuce.

Další odpovědi
BENYTA

Dodám po Martině,že je to asi hypotéka,kdysi jsem se na to ptala na právnickém serveru.
V případě dědictví,by váš muž byl zároven s otcem dědicem „v první řadě“,o to se nebojte,spíš,aby matka poctivě splácela…