Deli

Zasela jsem před 17 dny mrkev a cibuli a dodnes nic neleze. Proč?

Ostatní zasetá semínka mi už dávno vzešla (ředkvičky a hrášky – ty už mají nějakých 15 cm). Semena byla nově koupená, žádné letité zbytky. Zálivka přiměřená. Mrkví byly dokonce 3 druhy, nevzešel ani jeden. Půdu mám na letos novém záhonku kvalitní, vše tam roste jak o závod…
Doplňuji:
Vím, že možná bylo už pozdní datum na výsev, ale teprve jsme dokončili záhonky, jsme ještě ve fázi budování 🙂
Zkusím počkat, jak radíte. Asi mi ani nic jiného nezbývá 🙂

Nejlepší odpověď
www

Buď tam máte sucho, je potřeba počkat. Nebo nezaselas příliš hluboko? Mrkev má být do 1cm(max.), cibulka pak 1,5cm!
Počkej a uvidíš, že to nakonec vzejde 😉

Další odpovědi
HDMI

no já o tom moc nevím ale myslím že si to měla zasadit dříve.

hanulka11

Mrkvi trvá dlouho než začne růst, ale vydrž, ona se vyklube 17 dní pro ni nic neznamená i cibule vyroste, chce to trpělivost. Podruhé zasít a zasadit dříve již březen duben , ale nic není zmeškáno.