Avatar uživatele
anonym

zaseknuté Cd v cdromu

Ahoj, chtěla jsem se zeptat co se dá dělat v případě, že mám zaseknuté cd v cdromu. Mám notebook a kamarádka mi zavřela dvd film do cdromu tak špatně, že se nedá teď vůbec otevřít. Zřejmě se tam zpříčilo...Předem všem děkuji za radu a odpovědi. Vím, že asi budu muset do nějakého servisu, ale raději se předem ptám jestli není ještě nějaká jiná možnost typu..udělej si sám...:-D Děkuji J.N.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4438 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
elendsi

Pakliže nejde mechanika otevřít "po dobrém" nastal čas použít otvor nouzového otevření mechaniky. Je to taková malá dírka pod zasouvacím mechanismem o průměru cca 1mm. Po vypnutí notebooku zasuňte do tohoto otvoru třeba pátátko, lépe kus drátu (narovnanou kancelářskou sponku) a mírným tlakem až do hloubky cca 2cm by mělo dojít k uvolnění mechanismu dvířek. Pokud se nezadaří, nebo máte tzv. štěrbinovou mechaniku, bohužel nezbude nežli návštěva servisu.. ..tak přeji ať se operace podaří..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Přesně jak napsal elendsi. Jen bych ještě podotknul, že jestli se CD v mechanice uvíznuté tak, že v mechanice štěrká, pak by možná pomohlo notebook převrátit víkem dolů a teprve potom mechaniku nouzově otevřít. Kdyby to ani tak nepomohlo, tak tedy určitě pomůže servis. Obávám se, že bude ale v tomto případě potřeba vyměnit celou mechaniku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Souhlasím, ale možná bych ještě zvolila poslední pokus toho nejednoduššího. Možná že jste to už zkoušela, ale možná také ne... :-D

- Takže noťas vypnout
- noťas zapnout a po celou dobu co startuje opakovaně mačkat na tlačítko pro otevření mechaniky.
- věřte nebo ne, ale on ho většinou v jeden okamžik vyžvejkne.
- nestane-li se tak, pak začněte šťourat :-D

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet