panenka

Zasekávání filmu

Dobrý den včera jsem si vypálila film na PC mi jde přehrát bez problému ale jakmile jsem ho přes Nero stáhla na DVD a pustila jsem si ho tak jsem zjistila že se mi zasekává můžete mi prosím poradit čím to může být a co udělat aby se mi to už nestálo děkuji

Nejlepší odpověď
NickD

Rada je prostá.Filmy a hry,které chcete vypálit na CD či DVD vypalujte na co možná nejnižší rychlost.Předejdete tak případným problémům s přehráváním­.Všeobecně se doporučuje max. rychlost vypalování takových souborů do 10-násobné rychlosti,ale já je vypaluji na nejnižší možnou a tyto problémy zmizely.Při vypalování vysokou rychlostí nejsou zapsaná data tak přesná a některé mechaniky pak mají problémy s načítáním těchto dat.Doporučuji film vypálit znova a nastavit rychlost.Většina vypalovacích softwerů se při každém vypalování sama nastaví na nejvyší možnou rychlost a problém je na světě…

Další odpovědi
anonym

hodilo by se upresneni
1/ film se vypaluje jako standardni dvd nebo je to avi soubor ulozeny na dvd ? – pokud avi, prehravac jej sice prehraje ale je mozne ze si neporadi s vypocetne narocnejsimi transformacemi obrazu (napriklad. QPel, GMC)
2/ nastava stejny problem i u optickych medii jine znacky ? (verbatim, memorex, …)
3/ nepomaha obcas mechaniku procistit ? (lze pouzit specialni „cleaning CD“ na mechaniku v pc i na dvd prehravac)

K rychlosti vypalovani, souhlasim ze vypalovat maximalni rychlosti kterou dane medium umoznuje je ryziko – zvlast u levnejsich medii u kterych vyrobci radi precenuji realne moznosti. Ale neni nutne to s redukci rychlosti prilis prehanet, z praxe se mi osvedcilo vypalovani o stupen nizssi rychlost nez je rychlost maximalni. Tim stupnem mam na mysli hned nasledujici nizsi volbu rychlosti kterou nero nabidne.

anonym

nero obecně umožňuje dva přístupy k vypalování popíši nastavení rychlosti v tím jednodušším způsobem tj pomocí NERO EXPRESS

na tomto obrázku
http://www.go­orooreviews.com/dvdco­pyingsoftware/ne­ro%20copy%20scre­en-thumb.gif

nebo zde
http://mars.wa­lagata.com/w/mys­ticx/neroSpeed­.jpg

je zachycen posledni krok dialogu ve kterem nastavujeme jmeno media a o neco nize prave onu rychlost vypalovani – implicitne zde byva maximum, staci tedy klepnout na tuto roletku a vybrat druhou nejvyssi dostupnou rychlost (prazdne medium pritom musi byt v mechanice jinak nero nepozna jaka je maximalni rychlost vypalovani pro dane medium)

anonym

tusim ze v nejnovejsi verzi programu nero express je uz moznost nastaveni rychlosti lepe schovana, pod rozbalovacim tlacitkem po leve strane okna