Zasedání o proměně trestu za neodpracovné VPP

Měl jsem mít před půl rokem odpracovaných 300 h VPP.Neučinil jsem a je kvůki tomu zahájeno veřejé zasedání.Jenže mezitím jsem to už zacal odpracovávat a půlku mám již hotovou.Je možné získat ještě nějaké prodloužení?A mám tu možnost pracovat klidně 10 h denně.

Odpovědi
standa

Protože před tím, než jste obdržel sdělení o konání veřejného zasedání, tak jste MUSEL obdržet několik výzev k nástupu výkonu trestu OPP (obecně prospěšné práce)…, na které jste nejspíš nereagoval.

Odhaduji, že byste nyní musel mít velmi pádné důvody (pro které jste nereagoval na výzvy Probační a mediační služby ČR), abyste soud přesvědčil, že je důvodné lhůtu pro výkon zbytku trestu OPP prodloužit.

Osobně se domnívám, že vám to nejspíš nevýjde a ty neodpracované hodiny (cca 150 h.) budou proměněny v trest odnění svobody v rozsahu cca 150 dní.

Jako stébélko naděje připojuji jeden odstaveček z trestního zákoníku, který by soud teoreticky mohl použít…

§ 65/3 trestního zákoníku
Výjimečně může soud vzhledem k okolnostem případu a osobě odsouzeného ponechat trest obecně prospěšných prací v platnosti nebo prodloužit dobu výkonu tohoto trestu až o šest měsíců, i když odsouzený zavdal příčinu k přeměně trestu podle odstavce 2, a

  1. stanovit nad odsouzeným na dobu výkonu trestu nebo jeho zbytku dohled,
  2. stanovit odsouzenému na dobu výkonu trestu nebo jeho zbytku dosud neuložená přiměřená omezení nebo přiměřené povinnosti uvedené v § 48 odst. 4, nebo
  3. stanovit odsouzenému na dobu výkonu trestu nebo jeho zbytku některé z výchovných opatření podle § 63 odst. 3, je-li ve věku blízkém věku mladistvých.