orwell

Zahrádkáři a sadaři, jak to máte letos se špačky?

Vypadá to, že se mi jich zde „urodilo“ víc něž obvykle a i úrodu likvidují důkladněji.

Odpovědi
paul1

U nás dobrý, výskyt minimální. Osvědčilo se mi zavěšování starých CD na třešni

cochee

Nevím o nich. Loni jsme museli borůvkové křaky zasíťovat, letos se tam neobjeví zobák.

orwell

cochee: To by mohlo být vysvětlení, asi se přestěhovali k nám 🙂

cochee

😁

orwell

paul1: Díky za odpověď a radu. U nás je to vůbec letos zvláštní. Ještě jsem neviděl vlaštovku a taky much je zde velmi poskrovnu. Zato kosů, o kterých se před časem psalo v médiích, že téměř vychcípali na nějakou virvou chorobu, mám na zahradě celkem dost. Možná je to jenom lokální záležitost, proto jsem se zeptal.