Kai

Započítávají se brigády při zvýšení výživného u zletilého dítěte?

Odpovědi
tekumseh

V zásadě ano, míra započtení je na úvaze soudu. Pokud je oprávněným zletilé dítě, je nutné k těmto příjmům přihlížet. Oprávněný tím zároveň prokazuje svoji schopnost se sám živit, byť jen částečně. Jen pro úplnost uvádím, že v případě zletilého dítěte je spravedlivé požadovat výživné od obou rodičů, ne jen od jednoho z nich (zpravidla od toho, který hradil výživné před dosažením zletilosti).