EDA

ZAPLATÍ POJIŠŤOVNA Z POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI, KDY VÁS VYTOPÍ SOUSED, VYMALOVÁNÍ A ÚKLID MÍSTNOSTI? Z ČÍ POJISTKY?

Zajímalo by mne, zda pojišťovna uhradí při vyplavení sousedem vymalování a úklid místnosti z pojištění domácnosti mého nebo souseda?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud má soused pojištění domácnosti na které se toto vztahuje tak z jeho pojištění.
Musí mít ale pojištění rozšířené o zodpovědnost za škody způsobené členy domácnosti !!
Pokud nemá, může se to hradit z vašeho pojištění ale jenom z položky stavební součásti. Tato položka také nebývá standartně ve smlouvách a navíc pokud si ji nepřiplatíte bývá finančně omezena.