df

Zamykat na jeden západ, nebo na dva?

O kolik se sníží pravděppdobnost násilneho vniknutí, když zamknu dveře na dva západy?

Nejlepší odpověď
Edison

U standardních zámků je to fuk. U některých jde ovšem opra du o hloubku zasunutí, která ovem může být řešena i jinak. Optimální jsou zámky, u kterých jde o skutečné dvoufázové dvoufunkční zasunutí nějakých rozdílných uzamykacích prvků. Všimni si, že trezory ani vyšších bezpečnostních tříd se nezamykají na více, než jeden západ.

Další odpovědi
nyjono

Pokud je jen klasický zámek, asi o moc ne.
Ale sousedi zamykají na jeden, protože, prý, kdyby se zámek zasekl, je mnohem snazší otevřít jen jeden západ.

Kryšpín

Dozický zámek za mrzký peníz je otázka pro lupínka otevření za 20 vteřin, bez ohledu na kolik západu

led

O niečo, o pár sekund. Roztiahnúť zárubňu, prípadne vyraziť dvere pri zamknutom jednom otočení kľúča tj. jazýček je zasunutý pár mimlimetrov v zárubni, nie je problém, Dokáže to aj nežná slabá žena. Ale po dvojnásobnom otočení kľúča je jazýček zasunutý v zárubni približne 1–1,5cm „to už chce chlapa!“ alebo aspoň silnú ženu Janku Vaškovú z Bardejova (Slovensko) http://zensky­web.sk/galeri­a/43627-janka-vaskova-najsilnejsia-zena-sveta-je-z-bardejova

cukrar

jen mizivě se sníži, laik to nepozná.

Dochy

U běžných dveří a běžných zámků je to podle mně téměř fuk. Při násilném vyražení dveří to podle mněnemá žádný význam, při překonání zámku – zloděj kterej zvládne vložkou otočit 1× to zvládne zrovna tak dobře 2×.