Mp2

Jaký máte názor na zamykání vybavení na pracovišti?

Zamykání vybaveni na pracovišti.. Váš názor ?

U nás ve firmě to fungovalo normálně.mohli jste.si.vše nechat vyndane a zamknout jen ty drahé věci..
Pokud někdo potřeboval nutne prodluzovačku, půjčil si ji a zase vrátil.. Vrtačku to samé.. Redukční pouzdra, vrtáky, vyražeci kliny, imbusy..
Venku je plno kamer a nikdo si nedovolí krást..

Bohužel nastala změna.. Prodlužovačky pryč, drobnosti jako jsou imbusy, vrtačka vyku***ná a vrácena zpatky…
Ofukovaci pistole na druhem konci haly..

Prodlužovačku jsem píchnul do zásuvky a visacím zámkem ji zamkl ke kabelu na 380V… Druhou prodlužovačku jsem protáhl kabelemskrz zeď a poté nasadil koncovku :)

Na konce těchto prodlužovaček jsem nasadil opačné koncovky.. SAMCE… A na vrtačky a brusky, které používám SAMICE…
Jakmile mi ji někdo vezme, dojde mu, že samici do samice asi nestrčí a že nářadí jde používat pouze na mém pracovišti…

Do zamykací skříňky jsem vyřizl male otvory, kterými prostrčím nasadu od koštéte a lopaty, tudíž mi je nikdo nevezme.

Do dveří skřínky jsem udélal drážky, kam zasunu koncovku vysavače a rychlospojku na vzduchovku hadici, tudíž to nikdo nebude moci brát..

Na ostatních věcech jako jsou šikovky a další kovové nářadí mám přivařené podložky, kterými mám prostrčené staré jeřábové lano, ktere se vždy zadela do skřinky, tudíž nářadí je venku, ale nejde vzít.

Je podle vás lepší si to zamykat, aby to vůbec nemeli na očích, než jim ukazovat, že tam.všechno mám, ale dávat jim takto najevo, že nemají tu důvěru ?

Nejlepší odpověď
elkon

Samozřejmě zamykat, máš nářadí na kartě a odpovídáš za něj. Proč si přidělávat problémy. A pokud jde o ty prodlužováky, to je dost debilní nápad. Jsem z oboru, tak vím o čem je řeč. Zdá se, že u vás v práci nefunguje zákonná povinnost, pravidelné kontroly ručního nářadí (kam spadají i prodlužováky). Sankce od ITI jsou v případě kontroly značné. A nebo kontrola Inspektorátu bezpečnosti práce. I zde hrozí značné pokuty.

Další odpovědi
led

Prenosné náradie je od významu prenášať náradie tj. v prípade pevného uchytenia to už nie je prenosné náradie.

Vami uvedený spôsob zabezpečenia prenosného náradia a príslušenstva je hrubým a nebezpečným porušením bezpečnostných a oborových predpisov, vyhlášok a priamym ohrozením zdravia nielen vás, ale aj všetkých, ktorí s takýmto zariadením môžu prísť do styku!

Zamykanie osobných veci a „na meno“ pridelených pracovných nástrojov je jeden problém a hrubé porušovanie elektro noriem je druhý problém.
Pracovník je povinný zabezpečiť svoje pridelené nástroje a náradie tak, aby nemohlo dôjsť k ich odcudzeniu.

…k problému 2:
Predlžovací kábel nesmie mať na oboch koncoch vidlice!
Potom to už nie je predlžovací kábel, ale prepojovací.
V prípade napätia nn a vyššie pri použití prepojovacieho kábla, miesto predlžovacieho kábla môže prísť k ohrozeniu ľudského zdravia dotykom.
Vývod zo zdroja musí byť vždy chránený pred nebezpečným dotykom.
Spôsob prestupu elektrických káblov cez stenu definuje vyhláška a normy o pohyblivých elektrických rozvodoch.
Čo na to hovorí váš elektrikár a revízny technik?

Najjednoduchšie je
po práci všetko odložiť do uzamykateľného priestoru a pred prácou si vybrať odtiaľ len to potrebné pre aktuálnu prácu.

dust8

Buď koupit nějakou mega bednu na zámek a tam to vše dávat + přidat list kde se bude zapisovat kdy si kdo a co půjčil nebo zainvestovat do kamer na pracovišti.

Dochy

Zamykej jak chceš, ale ty prodlužky jsou na kriminál.

nyjono

Je prostě potřeba se zařídit podle situace.
Je to smutný, že to je potřeba tak řešit, ale myslím, že ses s tím dobře vypořádal, když to situace vyžadovala.

Mc Merkurion

.. složitý a komplikovaný, prostě to zamknu do skříně, nevidím v to žádnej problém, takto to funguje většinou všude …