deny555

Žaloba na ČSSZ

Podal jsem žalobu na ČSSZ z důvodu nepřiznání plného ID.Nevíte za jak dlouho by mělo dojít k soudnímu jednání?

Nejlepší odpověď
panenka

všude by měla být lhůta 30 dní pokud jste to dával ihned na soud počítejte s touto lhůtou pokud jste to ale dával jinam a oni to teprve dávají na soud lhůta je 60–90 dní od datumu podání

Další odpovědi
honza19hk

to je blbost protože oni mají takové právníky že to prohraješ!!!nedělej to zbytečně budeš plati statisíce za blbý soudy !

kenyrts

Tak to vůbec nefunguje,
V případě stížnosti na postup při vyřizování žádosti (dále jen stížnost) je tam, kde v I. stupni rozhodovala OSSZ, PSSZ, odvolacím orgánem odbor interního auditu, kontroly a stížností ČSSZ.
V případě stížnosti je tam, kde v I. stupni rozhodovala ČSSZ, odvolacím orgánem Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (dále jen MPSV).
V případě odvolání proti rozhodnutí o odmítnutí žádosti (dále jen odvolání) je tam, kde v I. stupni rozhodovala OSSZ, PSSZ, či MSSZ odvolacím orgánem odbor organizačně právní ČSSZ.
V případě odvolání je tam, kde v I. stupni rozhodovala ČSSZ, odvolacím orgánem MPSV.

standa

Jak píše kenyrts je velmi pravděpodobné, že žaloba bude neoprávněná (z procesních důvodů), protože svého práva se musíte domáhat u správných institucí, a to v tomto vašem případě soud není…

Níže je odkaz na obdobnou preblematiku, která zde jižý byla komentována.

To honza19hk :

rada k nezaplacení 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/invalidni-duchod