kokos23

Invalidní důchod

Jak napsat žalobu na Českou zprávu soc.věcí,která mi zamítla žádost o částečný inv.důchod?Dě­kuji Hanka

Nejlepší odpověď
panenka

žaloba na českou správu socialního zabespečení musí obsahovat nadpis,datum kdy byl tenhle dopis napsan nadpis ,že podáváš námitku proti tomuto rozhodnutí a vysvětlit proč udat své tvrzení pak datum jméno vč:adresy,psč tohle si nechat vyhotovit dvakrát ten tvuj dopis aby byla kopie pro tebe a poslat to doporučeně na OSSZ do 30 dní ti musí odpovědět.nedej se mi známi taky měli takové potíže furt na nich urgovali aby dostali co jim patří.

Další odpovědi
deny555

Odvolání již podat nejde,správně je podání žaloby k soudu na ČSSZ.Sám jsem ji podával,sepisoval mě ji právník.

standa

Upřesnil bych, že se nejedná o ´žalobu´, ale o ODVOLÁNÍ proti rozhodnutí o zamítnutí žádosti (pozor na lhůtu pro podání odvolání, zpravidla bývá jen 15 dní).

A toto odvolání musíte adresovat Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR, které je odvolacím orgánem ve věcech, kde v I.stupni rozhodovala ČSSZ.

Doplňuji:
To deny555 :

Nevím jestli vámi uváděný případ je totožný s problémem tazatele. Neumím si totiž představit, jak lze s úspěchem v dané věci žalovat, když byl opomenut (nevyužit) první možný a nutný opravný prostředek, a to ODVOLÁNÍ…