Wortygen

Zalehlé ucho při zánětu zvukovodu.

Navštívil jsem ORL doktora a ten zjistil , že mám zánět zvukovodu. Pročistil mi ucho vodou. Nyní mě ucho přestává bolet , ale mám stále zalehlé ucho. Když si kápnu předepsané kapky , tak mi to zalehne tak , že na ucho vůbec neslyším. Co mám dělat,abych to ucho neměl zalehlé?
Doplňuji:
Mě se právě zdá , že doktor mi dal nějakou vatu do ucha a nevytáhl ji. Proto je asi zalehlé.
Myslíte , že ta vata tam má zůstat? Kdy si ji mám vytáhnout? Nic mi neřekl. Nejspíš spěchal , páč na pohotovosti bylo dosti lidí.

Nejlepší odpověď
zeeue

Zkus si dát při příštím kapání kousíček vatičky do ucha, lehni si na bok a kapej kapky jakoby přes vatičku a chvíli zůstaň ležet. Doporučuji mít ucho v teple a v suchu. Pokud by to ještě bolelo, klidně bych i lupla Ibalgin nebo Ibuprofen. Ucho odlehne, až ustoupí zánět – to asi nijak neurychlíš. O každém kroku se ale raději nejdřív poraď s doktorem ;)

Další odpovědi
Reezo

důležité je nechat ucho v klidu. To znamená nemordovat ho tím, že se budete snažit pročistit ucho za účelem odlehnutí. Až se ucho uklidní tak odlehne samo postupně.