paul1

Zakrýváte kameru na počítači?

Já ano, když jsem se dozvěděl, že je možné, aby nám někdo koukal přes naši kameru do bytu, co zrovna děláme, tak jsem ji překryl zahnutým papírem. Sem tam se mi stane, že po zapnutí Skype zapomínám papír odsunout a volaný mne potom nevidí.
Stejně – je to v této technice pořádný pokrok. Brácha měl kameru Admiru, kterou bylo nutné natahovat takovým klíčkem naboku. Dělal celkem dobré filmy 8mm (bez zvuku). Ty potom bylo potřebné vyvolat, na promítání měl 8mm promítačku tušim zn. Meopta.
Dnes, když vidím, že kameru představuje nějaká svítící dírka v rámu notbooku , tak se mi to až nechce věřit a netuším, jak to vlastně funguje.

Nejlepší odpověď
Schluker

Mam tam vestavenou posuvnou krytku. Standardne nechavam kameru zakrytou pokud ji nepotrebuju.

Další odpovědi
PepasAvalonu

Na PC kameru nemám, na notebooku a tabletu jí mám přelepenou barevnou lepící páskou. Tak jako bývalý šéf FBI.. nejlepší ochrana před šmírákama. 😂 Člověk může mít různé bezpečnostní vychytávky, různé softwary, aplikace, kvalitní antiviry a podobně, ale hmatatelné zakrytí je přece jen nejjistější. 😂
Na notebooku vlastně nemám lepící pásku, ale takový ten malý trhací barevný papírek, do půlky ustřižený (ta část papírku, která lepí).

Zdroj: https://www.svet­hardware.cz/pre­lepeni-webkamery-paskou-doporucuje-i-sef-fbi/43132

Josef Šikuta

jasně že zakrývám nikdy nikomu nevěř :)

Drap

Nezakrývám

elkon

Na monitoru kameru nemám, počítače mám pod stolem a na noťasu mám zakrytou.

Emefej

Žádnou kameru na počítači nemám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.