SanJay .

Jaký je základní rozdíl mezi kovem, ocelí a železem?

a litinou a slitinou

Nejlepší odpověď
gecco

Kov je kov – definice je na základě chemických a fyzikálních vlastností, odpověď by byla hrubě nad rámec Odpovědí…
železo – kovový prvek
ocel – slitina železa s uhlíkem a dalšími prvky (kterými se upravují její vlastnosti)
litina – slitina železa a uhlíku (uhlíku nad 2,14 %)
slitina – směs kovu (kovů) s dalšími látkami

Další odpovědi
lexx

železo je prvek, křehky, nekujný, ocel je tuhá slitina železa s uhlíkem až do 2.4% výše jsou litiny

správně Gecco, 2.14% přepsal jsem se

gecco

Jen doplním – železo je velmi dobře kujné a poměrně měkké, právě proto se leguje na oceli…