Vašek123

Základní deska se začne načítat do biosu až za 30 sekund od stisknutí tlačítka zapnutí pc. čím to může být?

Základní deska ASUS p5kpl/epu

Odpovědi
anonym

Základní postupy – flash BIOSu, vyndání CMOS baterie, sečkání do vybití kondenzátoru a opětovné nasazení, kontrola spojů – mezi tlačítkem a USB porty pro USB disky a zvuk (většinou je kolem hlavního tlačítka mnoho takovýchto portů) a mezi tlačítkem a deskou. (V manuálu budeš mít, který jumper co dělá atd.) Profouknout piny, projet registry (jako flash – v DOSu), popř. servis…

cochee

Ty Matesax, nezlob se na mě, ale tvé odpovědi rozumím jen po slovo „nasazení“ – a to problematice rozumím. Flash BIOSu bych v žádném případě neuváděl na prvním místě, ale když tak jako poslední pokus ze zoufalosti. Co tam, probůh, pleteš USB porty? :-o