prezdivkomat

Zakazuje jakýkoli zákon v České republice „čarovat“?

Myslím tedy „platný“ zákon, který také uvádí „sankce“ za porušení…

„čarováním“ mám na mysli – kouzlení, provozování magie, vyvolávání duchů apod. …

Pokud neexistuje, je k dispozici anketa.

Odpovědi
Hans51

neměl by existivat

led

neměl by existivat

Pokiaľ nebude existovať legislatívna definícia čarovania a jeho vplyvu na človeka, spoločnosť a podobne nebude existovať na to ani zákon.
Aj keď napríklad v najdemokratic­kejšej krajine paradoxných zákonov jestvuje zákon aj na čarovanie (akosi zabudli zrušiť starý zákon). Aj v zákonodarstve UK nájdete ešte zopár ešte aj dnes platných stredovekých zákonov.

lota

neměl by existivat

Asi ne: http://zakony­.centrum.cz/vyh­ledat?q=%C4%8D­arovat Jinak nevím, proč by měl zákon, resp. zákon existovat. Ať si každý čaruje, jak chce, když to umí.:-)

Kepler

neměl by existivat

Slovo „čarování“ náš zákon asi nezná. Pokud jde o iluzionistiku, je to naprosto OK. Vyvolávaní duchů, nebo jiné podvody, můžou být trestné, pokud se prokáže úmysl člověka poškodit. Ale na to už pamatují jiné zákony a ty úplně stačí. Být upálen za čarodějnictví se u nás už nenosí.

Drap

neměl by existivat

Na magii a iluzionistické triky si můžeš zřídit i živnost. Duchové zatím nebyli vědecky prokázáni, tak si každý může vyvolávat koho chce.

Rakira

neměl by existivat

GM

neměl by existivat