Avatar uživatele
mt8

zakaz rizeni

dobry den pred 4 lety jsem dostal zakaz rizeni na 6 mesicu ,ŘP mi nebyl odebran, a ani mne nikdo neinformoval, že po vyprseni trestu si musim žadat o vraceni ridičskeho opravneni ,až ted po 4 letech jsem spusobil nehodu, a tam se prislo na to že nemam Ř opravneni a onen řidičsky prukaz ktery jsem samozrejmne mnel jsem si byl 2 krat vymenit , je možne nejak se branit proti trestu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Proti jakému trestu se chceš bránit? Že ti vzali před 4 roky řp nebo že jsi způsobil nehodu?
Ale asi máš na mysli, že teď jsi stíhán za jízdu bez řp.
Sice neznalost zákona neomlouvá, ale zkusil bych jako argument uvést skutečnost, že jsi 2× úspěšně vyměnil řp a nic se nedělo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NickD

Jak odpověděl Miroslavst.
Jinak při zadržení ŘP ti musel být odebrán.Na to jsi musel být informován písemě.Pokud jsi ho prostě jen neodevzdal,tak máš nejspíš smůlu.
Od zákazu řízení již doba trestu uplynula a počítá se doba od rozhodnutí.Zkusil bych i to,že jsi jej dvakrát vyměnil.Informaci o zadržení by měly mít a výměnu tak neprovádět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Pokud zmiňovaná ´administrativní´ chyba zapříčinila, že jste v době nehody řídil vlastně neoprávněně…, tak vám hrozí (pokud tato právní vada nebude odstraněna) obvinění z trestného činu ´maření výkonu úředního rozhodnutí´. Takže je o co HRÁT, ne že ne ☹

Doporučuji, abyste v rámci správního řízení, které vás nepochybně čeká, uvedl všechny zmiňované skutečnosti, nejlépe včetně důkazů. Pokud k vašemu trvrzení nebude přihlédnuto a ´právní vada´ nebude odstraněna, tak se odvolejte proti danému rozhodnutí…

Pokud byste se měl odvolávat, tak bych se na vašem místě svěřil do péče advokáta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vladovamisa

jen bych chtela podotknout, ze za tohot stavu nejde o mareni vykonu uredniho rozhodnuti – jakeho? Vzdyt zakaz byl na 6 mes., v teto dobe by se o nej jednalo, pozdeji uz nikoliv. Jedna se tedy o jizdu bez rp. Zeptam se, kdy se tato udalost stala? Od pocatku letosniho roku to jiz neni trestny cin ale jen prestupek. Takze samozrejme uvedete spravnimu organu ci policii vsechny skutecnosti co zde a navrhovala bych (pokud se skutek stal pred nabytim ucinnosti noveho trestniho zakoniku, tedy pokud by se jednalo o tr. cin), abyste uplatnoval zasadu, kdy se v trestnim rizeni rozhoduje podle noveho trestniho zakoniku, pokud je ustanoveni pro pachatele mirnejsi… coz letos jiz je.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek